Nowy sezon - nowa twarz serwisu narty.sport.pl

Drodzy czytelnicy, wraz z nadejściem kolejnej zimy, serwis NA NARTY.SPORT.PL zmienia się, mamy nadzieję, na lepsze. Nowości, to nie tylko nazwa, ale również nawigacja, układ treści czy ogólniej, spektrum tematów, którymi chcielibyśmy się zajmować. Stawiam na fachowe, rzeczowe i praktyczne teksty, twardo stąpające po śniegu. Nie zabraknie jednak pięknych zdjęć, oryginalnych filmów i odrobiny zimowej magii.

Nazwa NA NARTY.SPORT.PL ma na celu jasno zasygnalizować, że serwis kierujemy do wszystkich miłośników narciarstwa, a nie tylko do osób zainteresowanych wynikami zawodów. Tych z przyjemnością odsyłamy do odpowiedniego działu serwisu sport.pl , który z tego typu treściami jest zawsze na bieżąco. W naszym serwisie, tak jak w poprzednich latach, będziemy starali się przede wszystkim pomóc osobom, które z narciarstwem związane są rekreacyjnie, a nie koniecznie sportowo.

W dziale WEPNIJ NARTY znajdą się artykuły o tym, jak zacząć przygodę z narciarstwem, na co uważać, a na co po prostu zwrócić uwagę. Osoby dobrze jeżdżące, szukające kolejnych wyzwań znajdą coś dla siebie w sekcji "rozwijaj się". Chcielibyśmy pokazać, że rzeczy takie jak trening na tyczkach są nie tylko dla osób przygotowujących się do olimpiady, a szkolenie na pomocnika instruktora to kolejny, naturalny szczebel w narciarskim rozwoju.

Dział FORMA jest poświęcony fizycznym aspektom uprawiania narciarstwa. Zarówno przygotowaniu do sezonu, jak i ćwiczeniom na stoku, zdrowiu i zdarzającym się niestety czasami, kontuzjom. Będziemy w nim współpracować z zaprzyjaźnionymi serwisami - Polska na rowery , Polska biega , Fitness sport.pl .

Miłośnicy nowości sprzętowych i nart dla zaawansowanych nie mają się czego obawiać - sam narciarsko "wychowałem się" na tyczkach, więc zadbam o to, by w dziale SPRZĘT prezentować również bardziej sportową i techniczna tematykę. Osoby początkujące znajdą podstawowe informacje dla siebie w sekcji ABC. Również w tym dziale znajdziecie porady dotyczące konserwacji i serwisowania nart.

Nazwa działu GDZIE NA NARTY mówi sama za siebie. Będziemy w nim informować o wszelkich aktualnościach - nowych wyciągach i trasach, promocjach, ciekawych kierunkach. W odpowiednich sekcjach powstanie stale rozbudowywana baza danych najciekawszych ośrodków narciarskich w Polsce, Słowacji, Alpach i jeszcze dalej. Opisanych miejsc będzie stale przybywać, dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin.

Nowy dział DZIECKO ma zgromadzić wszystkie informacje dotyczące zimowych wyjazdów z najmłodszymi. Współpracujemy z ekspertami i praktykami w tej dziedzinie, aby nasze teksty były dla Was praktyczne i pomocne. Gorąco zachęcam do odwiedzin wszystkich świeżo i nie aż tak świeżo upieczonych rodziców kochających narty.

Dział DZIEJE SIĘ to kalendarium imprez okołonarciarskich oraz relacje z nich. Nie wiecie co robić w zimowy weekend? Tęsknicie za puchem i poszlibyście do kina? Zajrzycie tutaj. Wszystkich organizatorów wydarzeń zapraszamy do współpracy, niech się o Was dowiedzą.

Kolejny nowy dział, FREE , to mój (redaktora) osobisty projekt. Jazda poza trasą zawsze wydawała mi się czymś absolutnie magicznym. Z kolei oglądając filmy o ludziach skaczących z helikoptera i robiących salta nad gigantycznymi przepaściami można odnieść wrażenie, że jest to sport dla wąskiego grona akrobatycznych pomyleńców. Nic bardziej mylnego - jazda poza trasami, skitury, a także zabawy w snowparkach to po prostu kolejne formy narciarstwa. Umiejętności, które większość z nas może, do pewnego przynajmniej stopnia, posiąść. Będziemy pisać o tym, jak to zrobić, a także pokazywać, jak robią to najlepsi. Filmy narciarskie są obecnie potężnymi, wysokobudżetowymi produkcjami i mogą spodobać się osobom, które dwie deski wolą raczej oglądać, a nie przypinać do nóg. Ten obszar to również punkt styku z światem snowboardowym, więc zwolennicy jednej deski powinni znaleźć w nim coś dla siebie.

Zupełnie nowym i jednym z najważniejszych działów są BLOGI . To przestrzeń dla Was. Piszcie o nurtujących Was tematach, poradach, relacje z wyjazdów. Może w nim pisać każdy i o czym tylko chce. Najciekawsze teksty będą wyróżniane na głównej stronie serwisu  na narty.sport.pl i polecane naszym największym mediom - SPORT.PL I GAZETA.PL . Dla ułatwienia stworzyliśmy blog redakcyjny na którym znajdziecie podstawowe informacje o prowadzeniu własnego bloga. Nie wiecie jak się do tego zabrać? To naprawdę proste, sprawdźcie.

Oprócz zmian w serwisie, stworzyliśmy też zupełnie nową  stronę na FACEBOOKU . Treści które publikujemy tam tylko częściowo pokrywają się z dostępnymi w serwisie. Zachęcamy zatem do polubienia i śledzenia naszych postów również tam.

Jako redakcja wierzymy, że nowy układ będzie Wam odpowiadał. Jesteśmy tu po to, żeby spełniać Wasze narciarskie potrzeby. Chcecie o czymś przeczytać? Napiszcie do nas - nanarty@agora.pl. Chcecie o czymś napisać? Piszcie na blogu , dobre publikacji traktujemy na równi z redakcyjnymi, przekonacie się.

Zapraszam na narty!

Franek Przeradzki

redaktor prowadzący

w imieniu redakcji nanarty.sport.pl