Znamy nowych Mistrzów Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim

W ostatni piątek w Kluszkowcach odbył się finał Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Na starcie stanęło 115 zawodników, którzy swoje miejsce wywalczyli w jednej z 10 eliminacji zorganizowanych w tym sezonie na południu Polski. W sumie w całym cyklu, który odbywał się pod patronatem akcji TAURON Bachleda Ski, wzięło udział ponad 800 narciarzy z całego kraju.

Piękna, słoneczna pogoda z pewnością sprzyjała wspaniałej atmosferze jaka panowała się w czasie piątkowych zawodów, ale przyczyniła się także do dosyć ciężkich warunków panujących na trasie w czasie pierwszego przejazdu. Z kolei znacznie lepsze warunki w czasie drugiego przejazdu sprawiły, że emocji związanych z rywalizacją nie zabrakło do samego końca imprezy.

"Po pierwszym, bardzo wymagającym przejeździe byłam druga, ale doping kolegów z drużyny sprawił, że potem było znacznie lepiej. Poziom zawodów był bardzo wysoki, startowało wielu byłych zawodników i zawodniczek oraz amatorów ze sportowym zacięciem. Mimo to panowała super atmosfera, jest to tak naprawdę jedna z nielicznych imprez, na których można się tak dobrze bawić." - skomentowała Monika Zwijacz, nowa Mistrzyni Polski Amatorów PZN w kategorii 18 - 35 lat.

Wśród mężczyzn, w tej samej kategorii wiekowej, na najwyższym miejscu na podium stanął najszybszy tego dnia Kasper Leonowicz. W kategorii 36 - 45 lat triumfowali Magdalena Góra i Robert Zubek. W kolejnej grupie zawodników (46 - 55 lat), nagrody z rąk Andrzeja Bachledy Curusia i wiceprezesa PZN Leszka Krzeszowiaka odebrali Agnieszka Leonowicz i Tadeusz Makuch. Wśród najbardziej doświadczonych zawodniczek z grupy 56+ najlepsza była Jadwiga Gołda. Spośród mężczyzn rywalizujących w kategoriach 56 - 65 oraz 66 + najszybsi byli Roman Kwik i Jan Listwan.

Wiktor Bubniak Jak powiedział po ceremonii wręczenia nagród Andrzeja Bachleda Curuś - "Z Mistrzostwami Polski Amatorów wiąże się już pewna tradycja. Bierze w nich udział duża grupa naprawdę dobrze jeżdżących narciarzy i myślę, że będzie ich coraz więcej. Młodzi i trochę starsi będą startowali w tych zawodach by poczuć trochę adrenaliny i dobrze się bawić. "

Organizatorzy już teraz zaprosili wszystkich amatorów konkurencji alpejskich na kolejny sezon i zapowiedzieli, że poza slalomem gigantem, zawodnicy powalczą także na trasie slalomu.

Finał Mistrzostw Polski Amatorów był przedostatnim wydarzeniem tej zimy, przygotowanym w ramach akcji TAURON Bachleda Ski. W sumie przez cały sezon odbyło się dotychczas ponad 30 imprez sportowych w kilkunastu ośrodkach narciarskich.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl