Jasiczek i Karasińska zdobywają Mistrzostwo Polski PZN w slalomie

Za nami pierwsze dwa dni rywalizacji na Mistrzostwach Polski Seniorów PZN. Znamy już nazwiska najlepszych alpejczyków w slalomie i slalomie gigancie. Już jutro po raz pierwszy w Polsce zawodnicy wystartują w superkombinacji!

Przez ostatnie dwa dni na stokach Jaworzyny Krynickiej rywalizowali najlepsi alpejczycy w Polsce. Chociaż wczorajsze zmagania na trasie slalomu giganta utrudniał deszcz, zawodnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom. Najszybsi tego dnia byli Jakub Ilewicz i Aleksandra Kluś i to właśnie oni stanęli dziś na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski PZN w slalomie gigancie.

Slalom rozegrany został w zupełnie innych warunkach. Przymrozek sprawił, że trasa była twarda i szybka - nawet świecące mocniej słońce nie zdołało rozmiękczyć zbyt mocno śniegu. To zachęciło zawodników do agresywnej jazdy i z pewnością podniosło emocje towarzyszące rywalizacji.

Najlepsi wśród startujących Polaków okazali się być Michał Jasiczek i Katarzyna Karasińska. To właśnie oni są tegorocznymi zdobywcami tytułów Mistrza i Mistrzyni Polski PZN w slalomie.

"Miałem nadzieję, że uda mi się dziś wygrać. Myślę, że ciężką pracą z trenerem zasłużyliśmy na ten wynik." - skomentował swoje zwycięstwo Jasiczek, który zwyciężył także w rywalizacji juniorów.

W kategorii Open najszybciej trasę slalomu pokonali Ondrej Berndt i Martina Dubovska.

Równolegle do rywalizacji seniorów zmagali się młodzi polscy alpejczycy. Wśród mężczyzn bardzo dobry występ zaliczył Jakub Kłusak, który był pierwszy w slalomie gigancie i drugi w slalomie. Wśród młodych zawodniczek prym wiodła Maryna Gąsienica Daniel. Świetnie poradziła sobie także Katarzyna Wąsek trenująca w ramach programu TAURON Olimpijski, która zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów PZN.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów PZN odbywają się pod patronatem programu TAURON Bachleda Ski, którego głównym założeniem jest odbudowa narciarstwa alpejskiego w Polsce. Tej zimy Andrzej Bachleda-Curuś we współpracy z firmą TAURON Polska Energia przygotowali ponad 30 imprez sportowych różnego typu, między innymi cykl Mistrzostw Polski Amatorów, akademicki AZS WIntercup, Młodzieżowy Puchar Polski, Puchar TAURONKA i TAURON Energy Ski Cup. Wszystkie te działania mają na celu zwrócenie uwagi Polaków na piękną dyscyplinę, jaką jest narciarstwo alpejskie.

Już jutro alpejczycy po raz pierwszy w Polsce zmierzą się w superkombinacji. W trzecim dniu rywalizacji duże szanse mają najsilniejsi i najbardziej wszechstronni zawodnicy.