Red Bull Zjazd Na Krechę - drugie eliminacje zakończone

Kolejne eliminacje do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę zostały rozstrzygnięte! Druga seria kwalifikacyjna masowego zjazdu narciarsko-snowboardowych wybrała w Szczyrku kolejnych uczestników Wielkiego Finału. 19 lutego na stoku Juliany, 241 uczestników walczyło o awans do tytułowego zjazdu, który już w niedzielę (26 lutego) wystartuje w Tatrzańskiej Łomnicy. Miłośnicy białego szaleństwa wybrani w Szczyrku dołączą do zwycięzców z Krynicy-Zdroju. Ostatni przystanek eliminacyjny odbędzie się 25 lutego w Zakopanem!

Zasypany śniegiem Szczyrk stworzył idealne warunki do rozegrania rywalizacji kwalifikacyjnej. Trasa przygotowana na najsłynniejszym stoku w Szczyrku była wymagająca, jednak uczestnicy byli doskonale przygotowani do zmierzenia się z jej trudnościami.

"Po przejazdach narciarzy jechało się znacznie trudniej " powiedział Dawid Łobos, uczestnik snowboardowej rywalizacji wśród mężczyzn. Rzeczywiście wśród narciarzy bitwa o najlepszy czas niejednokrotnie rozstrzygała się na ostatniej prostej. Ostatecznie najlepszym narciarzem w Szczyrku został Jakub Stryjewski z Bielska-Białej .

Wśród zwycięzców kwalifikacji w Beskidach znalazło się wiele osób biorących udział w poprzednich edycjach. Najlepszą narciarką na Julianach została Karolina Klimek z Zakopanego, która rok temu zwyciężyła w Tatrzańskiej Łomnicy.

Na podium pojawiła się także Zuzanna Smykała, triumfatorka z 2011 roku w kategorii snowboard kobiet. Tym razem reprezentantka Chorzowa uległa Izabeli Latacz z Wolbromia.

Na uwagę zasługuje także drugie miejsce legendarnego snowboardzisty - Jakuba Honcza. Kuba jako jedyny wystartował na miękkich wiązaniach, stając się jedynym reprezentantem freestylu "na pudle". Lepszy od niego był tylko Rafał Plaza. "Juliany to mój stok! " powiedział Jakub Honcz po rozdaniu nagród. "Startując w tym miejscu byłem pewny zwycięstwa. "

fot. Marcin Kin_Red Bull Ostatni etap kwalifikacji rozegrany zostanie na dzień przed wyścigiem finałowym - 25 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Najszybsi w eliminacjach będą mieli nie tylko pewny start w rywalizacji po słowackiej stronie Tatr ale również otrzymają nagrody rzeczowe - w tym kamery GoPro Hero Naked i plecaki Dakine. 300 najlepszych zawodników, wyłonionych w sesjach kwalifikacyjnych, w niedzielny poranek - 26 lutego stanie na linii startu w Tatrzańskiej Łomnicy.

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ - OSTATNIE ELIMINACJE:

25 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA

Rejestracja zawodników - w godz. 12.00-16.30

Potwierdzenia zgłoszeń internetowych - w godz. 12.00-14.00

Start zawodów o godzinie 18.30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

26 lutego - Tatrzańska Łomnica, Słowacja

Start zawodów o godzinie 08.30

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm Head, Dakine, GoPro oraz Red Bull MOBILE o wartości blisko 30 000 zł.