Młodych aspirujących alpejczyków z kategorii wiekowych Junior C (12-13 lat) oraz Junior B (14-15 lat) czeka rywalizacja w slalomie równoległym podczas drugiego przystanku TAURON Energy Ski Cup, który tym razem zawita do Zakopanego. Walka będzie z pewnością zacięta, ponieważ najlepsi z grona startujących mają szansę dołączyć do programu treningowego TAURON OlimpijSki , by po zakończeniu sezonu zimowego w Polsce wraz z obecnymi uczestnikami programu spędzić kilkadziesiąt dni na lodowcach, doskonaląc technikę pod okiem Andrzeja Bachledy-Curusia Juniora. Ponadto zostaną oni objęci fachową opieką naukowców z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Pozytywny oddźwięk po pierwszym roku realizacji projektu pozwala Andrzejowi Bachledzie-Curusiowi z optymizmem patrzeć w przyszłość: "Udało nam się wyłonić grupę najzdolniejszych młodych narciarzy oraz zapewnić im dobre warunki treningowe. W bieżącym sezonie do ścisłej czołówki zawodników objętych programem dołączą najzdolniejsi alpejczycy z kolejnych roczników. Naszym celem jest doprowadzenie ich do startów na wysokim poziomie w Pucharze Świata i innych dużych imprezach. "
Start eliminacji przewidziany jest na godz. 8.30. Następnie o 10.30 rozpoczną się finały. W slalomie równoległym zmierzy się ośmiu najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii. Na godzinę 13.00 zaplanowana jest ceremonia rozdania nagród. Głównym organizatorem zawodów jest dwukrotny olimpijczyk, pan Andrzej Bachleda-Curuś, który osobiście będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem imprezy.
Tej zimy w ramach TAURON Bachleda Ski odbędzie się ponad 30 imprez w 17 ośrodkach narciarskich. Program ma na celu odbudowę polskiego narciarstwa alpejskiego poprzez szkolenie młodej kadry i promocję dyscypliny jako sportu dla ludzi w każdym wieku.
Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl
Andrzej Bachleda-Curuś II - (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich - w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w salomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata - brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach i Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą "Fair Play" przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.