Red Bull Zjazd na Krechę - druga sesja kwalifikacji. Szczyrk, Juliany

Drugi przystanek eliminacyjny do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 lutego w Szczyrku. Chętni, którzy nie zdążyli zapisać się przez internet będą mogli zgłosić się na stoku Juliany do biura zawodów i wziąć udział w eliminacjach. Najbliższa rywalizacja wyłoni 50 zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym - 26 lutego w Tatrzańskiej Łomnicy.

19 lutego na stoku Juliany odbędzie się druga sesja kwalifikacyjna do kultowego wyścigu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę. Do grona 60 finalistów - wyłonionych podczas pierwszych eliminacji w Krynicy-Zdroju, już w najbliższą niedzielę dołączy kolejnych 50 szczęśliwców, którzy 26 lutego będą rywalizować w masowym zjeździe na krechę w Tatrzańskiej Łomnicy.

Wszyscy, którzy nie zdążyli zgłosić się za pośrednictwem strony www.redbullzjazdnakreche.p l i nie po drodze były im eliminacje w Krynicy-Zdroju, nadal mają szansę powalczyć o wejście do finału. Zainteresowani powinni zgłosić się 19 lutego w Szczyrku do biura zawodów w godzinach 09-11.30. Snowboardziści i narciarze mogą również spróbować swoich sił w ostatnim etapie kwalifikacji - 25 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

Jak radzi tegoroczny obrońca tytułu - najlepszą techniką na zwycięstwo jest "dobry czas w kwalifikacjach, który decyduje o pozycji na starcie finałów. W wyścigu finałowym najistotniejszy jest start! Jeżeli wystartujesz jako pierwszy masz do wykorzystania całą trasę i możesz pojechać najlepszą możliwą linią " podpowiada Michał Kłusak.

Nadchodzące eliminacje wyłonią 50 zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym w Tatrzańskiej Łomnicy. Najszybsi w eliminacjach będą mieli nie tylko pewny start w rywalizacji po słowackiej stronie Tatr ale również nagrody rzeczowe - w tym kamery GoPro Hero Naked i plecaki Dakine.

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm Head, Dakine, GoPro oraz Red Bull MOBILE o wartości blisko 30 000 zł.