Mistrzostwa Polski Amatorów - eliminacje na Dolnym Śląsku

W najbliższą niedzielę (12 lutego), w Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój odbędą się Otwarte Mistrzostwa Amatorów Dolnego Śląska. Zawody będą jednocześnie eliminacjami Mistrzostw Polski Amatorów organizowanych w ramach TAURON Bachleda Ski.

Miłośnicy narciarstwa alpejskiego z Dolnego Śląska zmagać się będą w ośrodku położonym na północnych stokach Trojaka. Będzie to znakomita okazja dla wszystkich sportowców amatorów do spróbowania swoich sił w slalomie gigancie. Na uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana trasa o długości 650 m , na której w zależności od liczby chętnych wykonają jeden lub dwa przejazdy. Po doświadczeniach z poprzednich edycji można się spodziewać niezwykle zaciętej walki na bardzo wysokim poziomie.

Pierwsze starty zaplanowane są na godz. 11:00. Wcześniej do godz. 10:00 będzie miała miejsce rejestracja zawodników i przydzielanie numerów startowych w biurze zawodów, które usytuowane będzie w barze Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój. Finał imprezy i dekoracja zwycięzców przewidziana jest na godz. 15:00.

W zawodach może wziąć udział każdy chętny. Wpisowe wynosi 50 zł i będzie pobierane w dniu zawodów. Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo na adres sport@bystrzycaklodzka.pl, bądź telefonicznie pod numerem 74 644-29-90 do południa w czwartek. Istnieje również możliwość rejestracji w dniu zawodów, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą 20 zł.

Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Lądku Zdroju będą siódmymi w tym sezonie. Kolejne edycje rozegrane zostaną w Przemyślu, Wiśle i Nowym Targu, a wielki finał już 23 marca w Kluszkowcach.

Mistrzostwa Polski Amatorów są częścią programu TAURON Bachleda Ski prowadzonego przez najlepszego polskiego narciarza - pana Andrzeja Bachledę-Curusia. Celem programu jest odrodzenie narciarstwa alpejskiego w Polsce. Obok zawodów dla amatorów swoim zasięgiem obejmuje także Mistrzostwa Polski Seniorów, serię zawodów w slalomie równoległym dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup, Młodzieżowy Puchar Polski, zawody dla dzieci o Puchar TAURONKA, branżowy Puchar Energetyków oraz zawody studenckie: cykl AZS Wintercup i Akademickie MIstrzostwa Polski.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl