Weekend pełen imprez narciarskich

Na wielbicieli narciarstwa alpejskiego w Małopolsce czeka emocjonujący weekend. W trzech ośrodkach narciarskich odbędą się imprezy przeznaczone dla zawodników w każdym wieku. Wszystkie są częścią projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest odbudowa polskiego narciarstwa alpejskiego.

W piątek (3 lutego), na stoku Harenda w Zakopanem odbędzie się 3. edycja zawodów Wintercup AZS . Do rywalizacji w slalomie oraz slalomie gigancie staną najlepsi zawodnicy z klubów studenckich z całej Polski. Mroźna pogoda bez wątpienia gwarantuje znakomite przygotowanie trasy, a na zgromadzoną w Zakopanem publiczność czeka masa narciarskich emocji.

W sobotę (4 lutego), w oddalonym o 20 km od Krakowa kompleksie sportowym Siepraw-Ski , odbędą się zawody narciarskie o Puchar TAURONKA , w których wystartować mogą dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Dziewczynki i chłopcy będą podzieleni na 4 kategorie wiekowe, a nad przebiegiem rywalizacji czuwać będzie osobiście pan Andrzej Bachleda - Curuś. Jest to doskonała okazja, aby spędzić aktywnie weekend z dziećmi na nartach. Tuż pod stokiem mieści się duża karczma, w której będzie można rozgrzać się w czasie zawodów.

zawody w ramach Tauron Bachleda Skizawody w ramach Tauron Bachleda Ski Wiktor Bubniak To jednak nie koniec narciarskich emocji nadchodzącego weekendu. W niedzielę (5 lutego) w Szczawnicy , wszyscy amatorzy o sportowym zacięciu staną do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski Amatorów. Będzie to już 5. edycja eliminacji, które za każdym razem cieszą się dużą popularnością i przyciągają rzesze miłośników narciarstwa alpejskiego.

Celem akcji Turon Bachleda Ski jest gruntowna odbudowa polskiego, wyczynowego narciarstwa alpejskiego. Obok zawodów Wintercup AZS, Pucharu TAURONKA oraz Mistrzostw Polski Amatorów w ramach akcji organizowany jest także TAURON Energy Ski Cup, Mistrzostwa Polski Seniorów PZN, Młodzieżowy Puchar Polski oraz Puchar Energetyków. W sumie, w ramach TAURON Bachleda Ski, odbędzie się ponad 30 imprez w 17 ośrodkach narciarskich.

Więcej informacji o wszystkich zawodach (w tym o zapisach na najbliższe imprezy) dostępnych jest na stronie www.tauronbachledaski.pl

Andrzej Bachleda-Curuś II - (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich - w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w salomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata - brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach i Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą "Fair Play" przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.