Na starcie stawiło się blisko 40 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Zmaganiom na stoku sprzyjała pogoda - od rana aż do zakończenia zawodów w górach Sowich świeciło słońce i utrzymywał się lekki mróz.
Również warunki śniegowe były dobre, co pozwoliło organizatorom na rozegranie dwóch przejazdów slalomu giganta na najdłuższej jak dotychczas w tym sezonie trasie.
Zwycięzca w kategorii mężczyzn poniżej 35 lat Dawid Stanny tak podsumowuje zawody: trasa była wymagająca, jednak warunki nam sprzyjały, gdyż było twardo, a stok był znakomicie przygotowany, tak więc ogólnie było bardzo fajnie.
Trudność trasy podkreślało wielu startujących, ale tylko jeden zawodnik i jedna zawodniczka nie ukończyli swoich przejazdów.
Poniżej prezentujemy zwycięzców poszczególnych grup (podano łączny czas).Kobiety III
1. Beata Zuba - 1:25.88
Kobiety IV
1. Dorota Jeziorowska - 1:26.84
Mężczyźni I
1. Jacek Badura - 1:24.71
Mężczyźni II
1. Leszek Klimczak - 1:16.84
Mężczyźni III
1. Marcin Zembowicz - 1:17.36
Mężczyźni IV
1. Dawid Stanny - 1:16.05
Pełne wyniki zawodów znajdują się na stronie organizatora - http://www.dsnski.pl
Andrzej Bachleda-Curuś II - (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich - w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w salomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata - brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach i Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą "Fair Play" przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.