Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w Szczyrku

Już w najbliższy piątek (27 stycznia) odbędzie się kolejny przystanek eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów. Drugi rok z rzędu cykl ten objęty jest patronatem projektu TAURON Bachleda Ski.

Alpejczycy amatorzy z całej Polski zmierzą się w najbliższy piątek z długą i wymagającą trasą FIS biegnącą ze szczytu Skrzycznego do położonego poniżej Szczyrku. W slalomie gigancie rozgrywanym w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów wystartują zawodnicy i zawodniczki w siedmiu kategoriach wiekowych . W imprezie może wziąć udział każdy , kto zarejestruje się rano w zlokalizowanym pod stokiem biurze zawodów.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie cykl MPA uzyskał wsparcie w ramach projektu TAURON Bachleda Ski, który obejmuje swoim zasięgiem także Mistrzostwa Polski Seniorów, serię zawodów w slalomie równoległym dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup, Młodzieżowy Puchar Polski oraz zawody akademickie.

Szerokie wsparcie najważniejszych imprez narciarskich w Polsce to uzupełnienie głównego filaru akcji, którym jest program szkoleniowy TAURON OlimpijSki. Zakwalifikowana do niego młodzież ma możliwość spędzenia w lecie kilkudziesięciu dni na alpejskich lodowcach, gdzie odbywają się profesjonalne treningi pod okiem głównego coacha programu Andrzeja Bachledy - Curusia Juniora.

Więcej informacji na www.tauronbachledaski.pl