Otwarcie sezonu narciarskiego - relacja

W sobotę, 3.XII., na górce Szczęśliwickiej odbyło się nieoficjalne otwarcie sezonu narciarskiego. WOSiR CSN ?Szczęśliwice? oraz Klub Narciarski RASC zgotowali warszawiakom prawdziwą narciarską ucztę.

Co prawda aura nie była w pełni zimowa ale prawdziwych amatorów narciarstwa to nie odstraszyło. Przyszli na górkę Szczęśliwicką, żeby wziąć udział w bezpłatnych treningach narciarskich. Początkowo Klub Narciarski RASC przygotował ofertę składającą się z dwóch rodzajów treningów. Kondycyjnego - rozgrzewka w parku oraz technicznego - z instruktorem na stoku. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Już na miejscu okazało się, że my warszawiacy jesteśmy leniuszkami (choć może koledzy z serwisu polskabiega.pl by się z tym nie zgodzili) i na treningi rozgrzewkowe w parku; mimo wysokiej jak na początek grudnia temperatury, nie było chętnych. Jednak już zajęcia stricte narciarskie, na stoku, cieszyły się sporym powodzeniem. Zgłaszały się zwłaszcza maluszki, dzieci w wieku lat 3-5. Ponieważ nie było zapotrzebowania na treningi biegowe, to RASC mógł rzucić całe siły na "front" narciarski i wielu uczestników miało zajęcia indywidualne albo w bardzo nielicznych grupach.

Oprócz atrakcji narciarskich na miejscu były stanowiska firm: Majestic (sprzęt sportowy), Rossignol , Briko (sprzęt sportowy) oraz Ertl/Renz (buty robione na miarę). Na tym ostatnim można było zrobić na miejscu skan swoich stóp, żeby dowiedzieć się jakie buty byłyby dla nas optymalne (długość, szerokość, wysokość podbicie, etc.). Wszyscy chętni mogli się dowiedzieć jak dobrać strój czy sprzęt od ekspertów ww. firm. Został również przeprowadzony pokaz smarowania i ostrzenia nart.

Dodatkowo każdy, kto wziął udział w zajęciach sportowych dostawał: kupon o wartości 100zł do wykorzystania w nowo otwartym sklepie Rossignola w Warszawie i los na loterię. Wylosować można było: plecaki, gogle, pokrowiec na narty, czapki, skarpetki i kolejny kupon, tym razem o wartości 150zł. Nagrody ufundowała firma PM Sport , wyłączny dystrybutor sprzętu Rossignola w Polsce. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Podczas imprezy darmowy był stok (sponsorował WOSiR) oraz zajęcia z trenerem (RASC). Sprzęt należało mieć własny, można też było wypożyczyć na miejscu.

Całą imprezę obsługiwało 15 osób z Klubu Narciarskiego RASC, dostępnych równocześnie było 10 instruktorów narciarstwa. Klub RASC specjalizuje się w szkoleniach jazdy carvingowej.

Anna Chodkiewicz

Organizatorzy:

loga partnerówloga partnerów materiały sponsorski