Rusza trzecia edycja Salomon Nordic Sunday!

Salomon Nordic Sunday to pierwszy i największy zarazem cykl amatorskich zawodów w narciarstwie biegowym w Polsce. Już 18 grudnia rusza trzecia edycja SNS. Zaczynamy tradycyjnie w Jakuszycach. Atrakcją będzie wyścig na trasie zawodów Pucharu Świata. Można się już zapisywać na stronie internetowej organizatora.

- Do uczestnictwa w zawodach zachęcamy wszystkich, dla których zimową porą bieganie na nartach jest formą aktywności ruchowej, sposobem spędzania wolnego czasu w dobrym towarzystwie i pięknym otoczeniu oraz pragnących sportowej rywalizacji - podkreśla Beata Lepka ze Stacji Jakuszce, organizator zawodów Salomon Nordic Sunday. - Przewidziane w regulaminie 44 kategorie pozwalają na wyrównanie szans i zachęcają do startu reprezentantów wszystkich pokoleń.

W drugiej edycji SNS wzięło udział blisko 500 zawodników z Polski, Czech i Niemiec . Wśród wszystkich zawodników, po każdych zawodach losowane są m.in. narty biegowe Salomona, czy pulsometry Suunto.

Organizatorzy zapewniają numery startowe z chipem, punkty żywieniowe na trasie, dyplomy, medale oraz dobrą zabawę połączoną ze sportową rywalizacją.

Organizatorzy tegorocznej Salomon Nordic Sunday zaplanowali siedem startów - sześć w Jakuszycach i jeden w Rybnicy Leśnej - Bieg Gwarków. Oto dokładna rozpiska biegów w ramach trzeciej edycji SNS: 18.12.2011 - "Bieg Inauguracyjny" Jakuszce, 15.01.2012 - "Bieg Tysiąclecia" - Jakuszce, 22.01.2012 - "Bieg bez Granic" - Harrachov - Jakuszce, 29.01.2012 - "Bieg Gwarków" - Rybnica Leśna, 05.02.2012 - "Bieg Pucharowy" - Jakuszce (na trasach Pucharu Świata), 26.02.2012 - Jakuszce, 11.03.2012 - "Bieg Finałowy" - Jakuszce. Termin rezerwowy 18.03.2012.

Największą atrakcją będą niewątpliwie zawody 5 lutego, kiedy to zawodnicy w ramach SNS pobiegną dokładnie na tej trasie, na której dwa tygodnie później ścigać się będą uczestnicy Pucharu Świata FIS w narciarstwie klasycznym, w tym m.in. Justyna Kowalczyk!

Zapisy na pierwszy bieg w tym sezonie prowadzone są na stronie internetowej http://sns-nartybiegowe.pl w zakładce "Zapisy".

Koszt udziału w jednym biegu to 40 zł. Uczestnicy SNS - sezon 2010/11, którzy zachowali numer startowy mogą startować z nim w tegorocznej edycji. Pozostali zobowiązani są do dokonania jednorazowej opłaty - 15 zł za numer startowy.

Zawodnicy rywalizują dwoma stylami - klasycznym i dowolnym. Zawsze na dwóch dystansach - Mini (generalnie ok. 10 km) i Mega (generalnie ok. 20 km).

Program minutowy weekendu zawsze jest taki sam. Przeddzień startu - sobota - w godz. 9.00-17.00 zapisy w biurze zawodów (tylko w przypadku zawodów rozgrywanych w Jakuszycach). Dzień startu - niedziela - godz. 9.00-10.00 zapisy w biurze zawodów, pobranie chipów, 11.00 - start zawodników biegnących stylem klasycznym, 11.15 - start zawodników biegnących stylem dowolnym, 11.00 -14.00 - imprezy towarzyszące, 14.00 zamknięcie trasy zawodów na wszystkich dystansach i rozpoczęcie dekoracji zawodników.

Dokładne informacje o zawodach Salomon Nordic Sunday - m.in. o kategoriach wiekowych, dokładnych terminach, zapisach i regulaminie - na stronie internetowej cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl