Kurtka Snaefell na medal

Kurtka Snaefell marki 66° North wykonana z dzianiny Polartec NeoShell otrzymała prestiżową nagrodę targów ISPO w kategorii Softgoods. To drugi z rzędu sukces odzieży wykonanej z Polartec na Międzynarodowych Targach Sprzętu i Mody Sportowej.

Po wprowadzeniu na rynek w 2010 roku Polartec Power Shield Pro, firma Polartec LLC prezentuje kolejny rewolucyjny materiał - dzianinę Polartec NeoShell, która umożliwia przepływ powietrza niespotykany dotychczas w wodoodpornych materiałach.

''Wykonana z bardzo funkcjonalnej i zaawansowanej technologicznie dzianiny Polartec NeoShell, kurtka Snaefell zaskakuje uniwersalnością zastosowań. Perfekcyjna jakość wykonania i przemyślane detale wykończenia razem z dzianiną tworzą doskonałą całość'' - oceniło jury przyznające nagrody ISPO.

Ta techniczna kurtka, wykonana z elastycznej i lekkiej dzianiny Polartec NeoShell, jest dostępna w damskiej oraz męskiej wersji. Kurtka wyróżnia się ergonomicznym krojem: na łokciach i ramionach wyeliminowano szwy, co zapewnia optymalną swobodę ruchów. Natomiast dzianina Polartec NeoShell gwarantuje wysoką wodoodporność i oddychalność kurtki.

Kurtka posiada: regulowany kaptur, który nie ogranicza pola widzenia, regulację w pasie, małą kieszeń na rękawie (gdzie mogą być przechowywane niezbędne przedmioty) i mankiety regulowane na rzep. Boczne kieszenie mają wyściółkę z siateczki i w razie potrzeby mogą posłużyć jako system wentylacji.

Do kompletu dostępne są także spodnie Sn?fell o równie technicznym kroju.

Polartec NeoShell

Dzianina Polartec jest wodoodporna (10 000 mm słupa wody) i oddychająca, ponieważ zapewnia dwukierunkowy przepływ powietrza. Jak to możliwe?

Technologia oparta jest na opatentowanej membranie, stworzonej z submikronowych włókien, która pozwala na niespotykaną jak na hardshell przepuszczalność powietrza na poziomie 2l/m2/sec - 0.5 CFM.

Korzyści tego rozwiązania: nawet bardzo niewielka ilość przepuszczanego powietrza jest nieistotna z punktu widzenia wychłodzenia, natomiast znacząco przyspiesza transport wilgoci. Polartec NeoShell umożliwia przepływ powietrza niespotykany dotychczas w wodoodpornych materiałach.

Tradycyjna wodoodporna membrana działa dopiero wtedy, gdy wewnątrz odzieży wytworzy się ciśnienie i para. Oznacza to, że użytkownik musi się porządnie spocić zanim wilgoć zostanie przetransportowana na zewnętrzną stronę materiału.

Natomiast membrana z submikronowych włókien zastosowana w Polartec NeoShell działa od razu ponieważ pozwala na stały, delikatny dwukierunkowy przepływ powietrza, umożliwiając odprowadzanie wilgoci.

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA