Narty w wersji lux

Jaki będzie efekt współpracy koncernu motoryzacyjnego i producenta nart? Odpowiedzią są narty Audi Carbon Ski, które są dzieckiem konstruktorów Audi i firmy Head.

Narty - podobnie jak prototypowe modele samochodów Audi - powstały w Audi Konzept Design w Monachium. Nazwa nart Carbon to wynik wykorzystania w ich zewnętrznej warstwie lekkiego i odpornego włókna węglowego. Pod spodem kryje się drewniany rdzeń oraz elementy z aluminium i tytanu.

- Włókno węglowe i aluminium to centralne elementy stylistyki Audi - te szlachetne materiały podkreślają wysoką jakość naszych samochodów - powiedział szef stylistów Audi, Wolfgang Egger.

Narty Audi CarbonNarty Audi Carbon Narty Audi Carbon

Zastosowanie tak nowoczesnych (i niestety drogich) materiałów odbija się pozytywnie na wadze nart. Przy długości 170 cm Carbon Ski ważą 1550 g i są o ok. 200 g lżejsze od porównywalnych modeli.

Nowoczesne - samochodowe - technologie oznaczają także zwiększoną wytrzymałość i lepszą kontrolę skrętu. Prototypowe modele Audi Carbon Ski można było przetestować podczas zawodów w narciarstwie alpejskim w Kitzbühel oraz w czasie alpejskich mistrzostw świata w Garmisch-Partenkirchen 2011.

Narty Audi CarbonNarty Audi Carbon Narty Audi Carbon

Model seryjny nart ze stajni Audi ma trafić do sklepów razem z narciarską kolekcją na sezon 2011/2012. Cena jest na razie nieznana, ale można zgadywać, że za tak luksusowy towar trzeba będzie sporo zapłacić.

Dołącz do nas na Facebooku