ISPO 2011: narciarska odzież na medal

Kolekcja narciarskiej odzieży firmy Ortovox wykonanej z wełny Swisswool oraz membrana Dermizax NX firmy Toray zgarnęły Europejskie Nagrody Narciarskie przyznawane podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Mody Sportowej 2011 (ISPO 2011) w Monachium.

Kurtki i kamizelki z linii Ortovox Swisswool wyposażone są w mnóstwo małych komór wypełnionych wełną. Włókna wełny są otoczone pęcherzykami powietrza, które szybko się ogrzewają zapewniając użytkownikom doskonały komfort termiczny. Swisswool wyróżnia się także doskonałym stosunkiem wagi do stopnia izolacji. Na dodatek ten rodzaj wełny zapewnia ciepło nawet gdy jest mokry. Zewnętrzna warstwa ciuchów z nagrodzonej kolekcji jest wykonana z wytrzymałego i wiatroodpornego materiału Microripstop.

Jak reklamuje się firma Ortovox, Swisswool pochodzi z Kantonu Valais (południowa Szwajcaria) i jest kupowana wyłącznie od małych regionalnych producentów

Drugim narciarskim produktem odzieżowym nagrodzonym podczas ISPO jest membrana Dermizax NX produkowana przez japońską firmę Toray. Poliuretanowa membrana doskonale radzi sobie z ciśnieniem wody (wodoodporność 20,000 mm). Wierzchni materiał tworzy nylonowa lub poliestrowa tkanina z wysoce odporną, odpychającą wodę warstwą DWR (Durable Water Repellency).

Jak informuje producent nawet po 20 praniach membrana zachowuje aż 80 proc. swoich pierwotnych właściwości. Dermizax wyróżnia także wysoka elastyczność. Wszystkie te przydatne właściwości Dermizaksu sprawiają, że ten materiał wykorzystują w swoich produktach czołowi producenci odzieży sportowej.

Zobacz także: narciarskie nagrody dla nart Blizzard Cochise i butów Fischer Soma Vacuum 130

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA