Buty Fischera z Europejską Nagrodą Narciarską

Fischer Soma Vacuum 130 - to but narciarski 2011 roku! Tak przynajmniej uznało jury w konkursie na Europejską Nagrodę Narciarską zorganizowanym podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Mody Sportowej (ISPO) w Monachium.

Najmłodsze dziecko Fischera, które dopiero zawita do sklepów dopiero w drugiej połowie roku zostało docenione przede wszystkim za zastosowanie rewolucyjnej technologii dopasowania buta do stopy użytkownika. To - jak reklamuje - producent ''gwarantuje większą precyzję wykonywanych manewrów''.

Co kryje się pod pojęciem Vacuum Fit? To technologia używana do niedawna jedynie przez profesjonalnych narciarzy alpejskich. Teraz trafia do pozostałych użytkowników. Skorupa buta jest wykonana z opatentowanego przez producenta materiału Vacu-Plast, który pozwala na jej aż pięciokrotne formowanie termiczne. Na dodatek but jest w pełni odporny na wpływy temperatur, przez co nie traci indywidualnego kształtu dopasowanego do stopy użytkownika. Anatomiczny kształt oznacza z kolei dużo lepszą kontrolę butów i nart na każdym stoku.

 

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA