Na stok w merynosach

GT Base Layer - tak nazywa się najnowsza kolekcja odzieży spod znaku Icebreaker. Firma, która zasłynęła z produkcji ciuchów z wełny merino także i tym razem stawia na wełną z nowozelandzkich owiec - merynosów.

Wełna merino jest ekologiczna - naturalna i w pełni biodegradowalna. Ale przede wszystkim zdaje egzamin nawet w ekstremalnych warunkach, czyli oddycha, dzięki wysokiej przepuszczalności powietrza nawet najbardziej aktywnemu użytkownikowi nie grozi przegrzanie ciała. Bielizna długo pozostaje sucha, a gdy zwilgotnieje, nie lepi się nieprzyjemnie do ciała i wciąż zapewnia ciepło. Na dodatek na śmierdzi, co zawdzięcza właśnie wełnie merino, która ma właściwości antybakteryjne.

Model L/S Sprint Zip z serii GT Base Layer 200 to górna warstwa bielizny z długim rękawem. Dzięki domieszce lycry koszulka przylega do ciała, jest elastyczna i zapewnia pełną swobodę ruchów.

Bluza L/S Sprint Zip jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej z szarymi elementami oraz szarej z wstawkami w kolorze czerwonym. Wyposażona w wysoki kołnierz zapinany na suwak ochroni przed zimnem także szyję. Klinowe rękawy mają otwory na kciuk i zakrywają nadgarstki. W bieliźnie zastosowano płaskie szwy typu flatlock, które obniżają objętość i nie obcierają. Bieliznę Icebreaker można nosić osobno lub pod warstwy izolujące.

Cena: 359 zł.