Ile kosztuje sprzęt narciarski

Jazda na nartach nie jest najtańszym hobby na świecie, ale są sposoby, by przy zakupie sprzętu sporo zaoszczędzić. Komplet sprzętu to wydatek od dwóch do kilkunastu tysięcy złotych. Ile kosztuje sprzęt narciarski dla amatorów i profesjonalistów, dzieci i dorosłych?

Temat jest bardzo obszerny, w związku z tym dla Waszej wygody podzieliliśmy go na kilka bardziej szczegółowych tekstów. Jeśli któryś element ekwipunku interesuje Was szczególnie, zachęcamy do przeczytania korespondujących artykułów (linki u dołu).

Na narty.sport.pl na Facebooku

Jak oszczędzić przy zakupie sprzętu narciarskiego

1. Kupuj sprzęt po sezonie, podczas wyprzedaży. Zaczynają się już w lutym i trwają do marca lub kwietnia. Czasem udaje się kupić sprzęt na wyprzedaży, jeszcze przed wyjazdem na ferie. Pamiętaj, że za rok też będziesz chciał jeździć na nartach.

2. Nie bój się sprzętu z minionych sezonów. Rewolucji w narciarstwie było kilka, ale żadna z nich w ostatnich latach. Nowe, nieużywane narty, buty czy kije z poprzedniego sezonu nie muszą być znacznie gorsze niż modele tegoroczne. Będą natomiast istotnie tańsze.

3. Nie kupuj najtańszych rzeczy. Te z wyższej półki starczą na dłużej, będzie Ci się je lepiej użytkowało, będziesz też w stanie korzystniej je sprzedać

4. Rozważ zakup używanego sprzętu. W przypadku jednych elementów wyposażenia ma to więcej sensu niż w innych. W przypadku nart, butów, kijów czy kasków już po dwóch sezonach ceny będą o połowę niższe od sklepowych . Polecam odpowiednie teksty (linki poniżej) oraz artykuł o giełdzie narciarskiej .

5. Kupując odzież unikaj najdroższych, modnych marek, rozważaj mniej znane, ale z głową. Kluczowe są materiały i jakość wykonania, za modę płaci się ekstra.

Ile kosztuje kompletny sprzęt narciarski

Nowy (nieużywany), podstawowy komplet sprzętu dla osoby początkującej w wersji najtańszej to wydatek 2100 PLN

Narty 750 PLN, buty 300 PLN, kije 70 PLN, gogle 80 PLN , Strój 900 PLN

Drogo? Przeczytaj artykuł na temat " Najtańszy strój na narty " - na czym warto oszczędzać, a na czym nie.

Nieużywany komplet sprzętu dla osoby ponad średniozaawansowanej, wykorzystując wczesne "posezonowe" wyprzedaże lub kupując narty z poprzednich roczników, oraz nastawiając się na zakupy na kilka lat będzie nas kosztował 6000 PLN .

Narty 1200 PLN, buty 1000 PLN, kije 200 PLN, kask 300 PLN, gogle 200 PLN, żółw 400 PLN, Strój 2700 PLN

Komplet tegorocznego, sprzętu z najwyższej półki dla osoby zaawansowanej z zacięciem zawodniczym i jeżdżącej po trasach kosztuje 13 700 PLN

Narty 4500 PLN, buty 2000 PLN, kije 350 PLN, kask 700 PLN, gogle 600 PLN, żółw 650 PLN, Strój 4900 PLN. Dodatkowa para nart (gigantowych lub slalomowych) kosztuje kolejne 4500 PLN. Narty do jazdy poza trasą z wiązaniem skiturowym podobnie. Nie jest tak, że jest to najdroższa możliwa konfiguracja, jednak uwzględnia tylko modele z najwyższej półki. Ceny każdego z elementów sprzętu narciarskiego, oraz rady, jak je kupować przedstawiamy w osobnych artykułach. Zachęcam do lektury.

Ile kosztują narty ?

Ile kosztują buty narciarskie ?

Ile kosztują kije narciarskie ?

Ile kosztują kask, gogle i ochraniacze narciarskie ?

Ile kosztuje strój narciarski ?

tekst: Franek Przeradzki |  Na narty.sport.pl na Facebooku

źródło: Okazje.info