Vratna

Ośrodek Vrátna Free Time Zone w Narodowym Parku Mała Fatra, położony na wysokości 600-1709 m n.p.m., oferuje 16 tras o łącznej długości 13,44 km, 12 wyciągów orczykowych oraz 1 kolejkę gondolową i 1 krzesełkową o łącznej przepustowości 10 858 os./godz.

Vrátna - miejsce treningów i sponsor najlepszych słowackich sportowców zimowych: Veroniki Zuzulovej i Rado Židka - oferuje sztucznie zaśnieżone (na długości 7,5 km), zorientowane na północ stoki o każdym poziomie trudności. Panują tu wspaniałe warunki do uprawiania zarówno narciarstwa zjazdowego i snowboardingu (13,44 km), narciarstwa biegowego (22 km), jak i ski-alpinizmu (19 km). Vrátna to gwarancja dobrych warunków do jazdy na nartach aż do końca kwietnia.

I. Stary dvor

Punkt wypadowy do 2 centrów narciarskich:

. Paseky (614-1000 m n.p.m.)

Ośrodek Paseky jest idealnym miejscem do rodzinnej jazdy na nartach. Bezpłatny parking w samym ośrodku ma 300 miejsc. Swoje usługi polecają 3 szkoły narciarskie i snowboardowe, szkółki narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i serwisy narciarskie i snowboardowe. W ośrodku znajdują się nowe kasy centralne, wielofunkcyjny budynek z restauracją, barem apres-ski, dwoma bufetami i sprzedażą pamiątek. Ośrodek Paseky jest ulubionym miejscem treningów słowackiej narciarski zjazdowej Weroniki Zuzulovej. Trasy zjazdowe o całkowitej długości 3,3 km, w 100% sztucznie zaśnieżone, o północno-zachodniej ekspozycji zapewnią sportowe emocje początkującym, zaawansowanym narciarzom i snowboardzistom. Przepustowość 4-osobowej kolei linowej i 3 wyciągów orczykowych wynosi ponad 4000 os./godz. W Pasekách corocznie odbywają się międzynarodowe zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

. Poludnový Grun (920-1260 m n.p.m.)

Do ośrodka Poludnový Grun można dostać się 4-osobową kolejką linową z ośrodka Paseky, a następnie wyciągiem o długości 160 m. Nowością sezonu zimowego jest rozszerzenie trasy Poludnový Grun I. Ze szczytu można podziwiać widok na piękne skalne szczyty Wielkiego i Małego Rozsutca. W ośrodku Poludnový Grun znajduje się chata z restauracją. Całkowita długość tras zjazdowych wynosi ok. 2 km. Miejsce spodoba się przede wszystkim miłośnikom naturalnej pokrywy śnieżnej i dużych wysokości. 4 wyciągi mają przepustowość 2600 os./godz.

Usługi

. bezpłatne skibusy

. bezpłatne parkingi

. park snowboardowy

. restauracja z tarasem

. sprzedaż skipassów przez Ticketportal

. szkoły narciarskie

Chcecie nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie?

Oferujemy Wam łatwiejsze i szybsze opanowanie jazdy na nartach i snowboardzie, jak i doskonalenie techniki. Z pomocą naszych instruktorów możecie spróbować freeride'u lub ski-alpinizmu. Gwarancją jakości jest młody zespół bardzo dobrych nauczycieli narciarstwa i snowboardu

. wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego

Nieodłączną częścią naszych usług jest oferta wypożyczania nowego, dobrej jakości sprzętu narciarskiego i snowboardowego w różnych rozmiarach. Oprócz szerokiego wyboru nart i snowboardów w ofercie są także buty śniegowe na wycieczki zimowe, sanki do zabawy, kaski dla zwiększenia bezpieczeństwa, i - jako nowość - komplety ski-alpingowe dla tych, którzy chcą oglądać malowniczą krainę Małej Fatry ze szczytów naszych gór.

Nasi pracownicy chętnie pomogą Wam w wyborze odpowiedniego sprzętu i ustawią go tak, byście czuli się bezpiecznie i wygodnie.

Dziecięcy park Kids Zone w Pasekach

Szkółka narciarska i snowboardowa

Profesjonalny zespół instruktorów i pedagogów będzie pilnował waszych dzieci, podczas gdy Wy możecie spokojnie jeździć na nartach. Ponad-standardowe wyposażenie szkółki oraz wykwalifikowany zespól instruktorów to idealna kombinacja dająca największą efektywność nauki. Bezpieczeństwo i jakość nauki są u nas na pierwszym miejscu. Do wyposażenia szkoły należy pas transportowy, maty antypoślizgowe, bajkowe figurki, kamizelki identyfikacyjne z naklejkami. Babysitting - profesjonalni pedagodzy, gry i zabawy ruchowo-relaksacyjne, użycie technologii audiowizualnych: oglądanie bajek, filmów edukacyjnych, a także poznawanie przyrody okolic.

II. Chleb

. Chleb (750-1494 m n.p.m.)

Złota perła całej Doliny. Wyeksponowany na stronę północną stok o wysokim stopniu trudności, z różnicą wzniesień aż 750 m. Dostępny jest z nowoczesnej 8-osobowej kolejki gondolowej, której górna stacja znajduje się tuż pod szczytem Małej Fatry, na wysokości 1500 m n.p.m. Naturalny śnieg, czarna trasa, przepustowość 900 os./godz. Dzięki swoim warunkom meteorologicznym ośrodek jest odpowiedni na wiosenne jazdy aż do maja.

. Ostiepkova Mulda

Ośrodek Ostiepkova Mulda znajduje się w miejscowości Chleb, tylko 100 m od górnej stacji KLD Chleb. Zorientowany na północ trudny stok z wyciągiem oferuje idealne warunki dla wszystkich wymagających narciarzy i snowboardzistów. Ośrodek podobnie jak Chleb, idealnie nadaje się także na wiosenne jazdy na nartach. Bliskość restauracji Panorama ze słonecznym tarasem z leżakami, regularnie utrzymywany stok, który wraz z trasą pod KLD Chleb oferuje aż 3100 m dobrej jakości jazdy na nartach czy snowboardzie to wszystko przyczynia się to wyjątkowości tego lubianego ośrodka.

Wyciągi narciarskie - 14

wyciągi orczykowe - 12

kolejka gondolowa - 1

kolejka krzesełkowa - 1

przepustowość 10 858 os./godz.

Trasy zjazdowe - 16

4,5 tras łatwych (niebieskie), 6,5 tras średnio trudnych (czerwonych), 5 tras trudnych (czarnych)

długość 13,44 km

7,5 km sztucznie zaśnieżonych tras

1,5 km oświetlonych tras

Trasy biegowe

długość tras 22 km

Zakwaterowanie

Informacje o zakwaterowaniu można znaleźć na stronie www.vratna.sk ,

e-mail: infocentrum@vratna.sk, tel. (+421) 569 56 43, (+421) 903 266 231, a także na www.hotelboboty.sk

Infocentrum Infopoint Vrátna

Słowacja

tel. (+421) 41 569 56 43

tel. (+421) 903 266 231

e-mail: infocentrum@vratna.sk

www.vratna.sk

Vrátna Free Time Zone

Starý dvor, 013 06 Terchová

tel. / fax (+421) 41 569 56 42, e-mail: vratna@vratna.sk

Copyright © Agora SA