Kronplatz - pakiet dobrego samopoczucia

W regionie Kronplatz i Pustertal w Tyrolu Południowym można znaleźć dużo więcej niż ?tylko" narciarstwo, czy snowboarding: Kronplatz jest idealnym miejscem dla miłośników natury, którzy szukają ?pakietu gwarantującego dobre samopoczucie". Jest tu wiele okazji do relaksu, zakupów, saneczkowania, biegów narciarskich, łyżwiarstwa i nie tylko.

Największą zaletą Kronplatz jest szeroki wybór stoków o zróżnicowanym poziomie trudności. Każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno weterani stoków jak i początkujący będą się doskonale bawić na wielu trasach w tym regionie

Niezwykła góra

Wyjątkowy kształt góry Kronplatz umożliwił stworzenie pięciu długich stoków (od 5 do 7 km długości) o różnicy wysokości między początkiem a końcem trasy od 1000 do 1300 m. Niewiele innych ośrodków może pochwalić się lepszym wynikiem. Podobnie jest z ilością tras o wysokim poziomie trudności: 26 km zjazdów oznaczonych czarnym kolorem plasuje Kronplatz na pierwszym miejscu pośród wszystkich regionów narciarskich w Dolomitach. Kąt nachylenia ok. 60% występuje na 25% stoków. Najtrudniejsze trasy znajdują się w północnej części góry, w pobliżu miasteczka Bruneck . Ich lokalizacja powoduje, że są zazwyczaj całkowicie zacienione, czasem tylko widać odrobinę słońca. Na te stoki najlepiej wybierać się wcześnie rano, gdy śnieg jest świeży.

Sylvester dla odważnych

Największa różnica wysokości występuje na czarnej trasie Sylvester (1300 m) . Ten 5-kilometrowy zjazd przebiega przez las i kończy się w pięknej dolinie. Charakteryzuje go mieszanina puchu i zbitego, sztucznego śniegu.

Równolegle biegnie trasa Hernegg , stroma i wyboista. Szybki zjazd wśród pięknych widoków w stronę miasteczka Bruneck zapewnia niesamowite wrażenia. Największą zaletą tych dwóch stoków nie jest ich długość - która zmusi mięśnie każdego narciarza do ciężkiego wysiłku - ale ich stromość, która dochodzi nawet do 60%. Narciarze, którzy chcą pozostać w górnej części Kronplatz, mogą zboczyć z trasy w środku drogi i wrócić jednym z wyciągów (Kronplatz II lub Gipfelbahn )

Północno-wschodnia część stoków skierowanych w stronę Olang jest umiarkowanie trudna i bardzo słoneczna o poranku. Trasy takie jak Marchner są oznaczone głównie kolorami niebieskim i czerwonym; są dość szerokie i oferują spokojny zjazd. Olang (6,5 km) , kolejna czerwona trasa, która prowadzi w stronę dolin, wymaga wysokich umiejętności.

Łagodniejsze trasy i górskie klejnoty

Łagodniejsze trasy i sporo słońca można znaleźć na stokach Furkelpass i St. Vigil . Trasa Furkel to dość krótki i łagodny zjazd. Warto stamtąd zjechać do Pre da Peres , pokrytej wspaniałym śniegiem o każdej porze dnia. Osobna, zarezerwowana trasa wyścigowa świetnie nadaje się do treningów. Łatwa, 6-kilometrowa nartostrada prowadzi do St. Vigil oraz na 2 kilometry stoków dla początkujących, z którego rozpościera się wspaniały widok na miasteczko i na przypominający piramidę masyw Sas de Putia . Tutaj, u stóp góry Kronplatz, jest dalsza część resortu narciarskiego. Wysoko ponad dachami miasteczka wyciąg zabiera chętnych do Piz de Plaies i do kolejnego górskiego klejnotu: legendarnej trasy Erta , znanej z wielu Mistrzostw Europy w Narciarstwie. Z drugiej strony jest kolejne wyzwanie dla poszukujących wrażeń narciarzy: stok Piculin prowadzący prosto do Pikilein , skąd autobusy odjeżdżają do Pedraces i Lavilla . Całość tworzy Sella Ronda - trasę obiegającą wielki masyw Sella. W jeden dzień można dojechać aż do lodowca Marmolada - ale lepiej nie zatrzymywać się zbyt często, bo można nie wrócić na czas!

Informacje praktyczne:

Kronplatz (Plan deCorones) (950-2275 m.n.p.m.), stacja narciarska w Tyrolu Południowym na górze o tej samej nazwie. Wśród narciarzy uchodzi za narciarską legendę. U stóp Kronplatzu, w dolinie Pustertal (Val Pusteria) znajduje się 13 miejscowości wypoczynkowych, ze średniowiecznym miasteczkiem Bruneck (Brunnico) na czele.

Infrastruktura:

- 105 kilometrów tras zjazdowych

- 6 tras zjazdowych w doliny

- 2 parki śnieżne

- 19 kolejek gondolowych

- 6 otwartych wyciągów krzesełkowych

- 6 wyciągów orczykowych na łagodnych stokach wokół całego Kronplatzu

- przepustowość 63 900 osób na godzinę

- 5 szkółek narciarskich

- 180 instruktorów narciarstwa

- 4 przedszkola narciarskie

- 40 schronisk i barów dla narciarzy

Adres

Region wypoczynkowy Kronplatz Południowy Tyrol Dolomity Włochy

Michael Pacher Str. 11 A I-39031 Bruneck-Brunico (BZ)

tel. 0039 0474 555447 f

ax 0039 0474 530018

info@kronplatz.com

www.kronplatz.com

Copyright © Agora SA