SKI PARK RUŻOMBEROK

To miejsce odpoczynku, cenione zarówno przez turystów z kraju, jak i zagranicy. Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków na Słowacji charakteryzujący się wysokim standardem usług, programem serwisowym oraz dbałością o klienta.

Ośrodek narciarski SKI PARK Ružomberok położony jest na zboczach Wielkiej Fatry ponad miastem Ružomberok na wysokości od 545 do 1209 m n.p.m. To miejsce odpoczynku, cenione zarówno przez turystów z kraju, jak i zagranicy. Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków na Słowacji charakteryzujący się wysokim standardem usług, programem serwisowym oraz dbałością o klienta.

Ski Park Ružomberok znany jest ze swojego doskonałego położenia geograficznego: miasto Ružomberok leży przy głównym ciągu turystycznym Żylina - Wysokie Tatry.

"Bramą" do ośrodka jest miejska dzielnica Hrabovo (oddalona od centrum miasta jedynie o 2 km). Z Hrabova można dostać się na Malino Brdo nowoczesną 8-osobową koleją kabinową, o długości 1770 m, która w ciągu godziny przewozi 1500 osób. Bezpośrednio w centrum ośrodka położona jest 4-osobowa kolej liniowa, 2 wyciągi orczykowe oraz 4 wyciągi dla początkujących i dzieci. W każdy weekend podczas ferii dla turystów ośrodka organizuje się interesujące imprezy i konkursy dla całej rodziny (snowtubing - jazda na specjalnej oponie gumowej, różne konkursy w jeździe na nartach, snowpark dla dzieci itp.).

W ośrodku do dyspozycji jest 12 km tras zjazdowych, najdłuższa z nich ma długość aż 3900 m, pokonuje różnicę wysokości 698 m i stanowi najdłuższą sztucznie zaśnieżaną nartostradę na Słowacji.

Okolica ośrodka oferuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego oraz turystyki. Do największych atrakcji należy skansen wsie Vlkolinec (UNESCO), okrąg wokół Sidorova oraz "bajkowe" zimowe przejście na Smrekovicę.

Wyciągi narciarskie - 8

długość 12 km

dobrze przygotowane, sztucznie zaśnieżane w 70%

Trasy biegowe

30 km tras przeznaczonych dla narciarzy biegowych

Usługi

serwis narciarski

szkoła narciarska

szkółka dla dzieci

skibus

snowtubing

bezpłatny parking

Noclegi

Możliwość zakwaterowania na terenie ośrodka:

apartamenty Hrabovo ( www.apartmanyhrabovo.com )

apartamenty FATRAPARK ( www.fatrapark.sk )

hotel Hrabovo ( www.hotelhrabovo.sk )

hotel Malina ( www.hotelmalina.sk )

Gastronomia

W Ski Parku znajduje się kilka bufetów i budek z jedzeniem, które oferują możliwość szybkiego posiłku bezpośrednio na stoku.

Adres

SKI PARK RUŽEMBEROK, a.s.

Hrabovská cesta 1679/31, 034 01 Ružomberok

Słowacja

tel.: (+421) 44 432 26 06

fax: (+421) 44 432 18 34

tel. kom.: (+ 421) 907 839 754

e-mail: skipark@skipark.sk

www.skipark.sk

Copyright © Agora SA