SKI PARK RACIBOR

Nowa kolej linowa, specjalna strefa dla snowboardzistów, szerokie, dobrze utrzymane trasy i bliskość Oravskiego Podzamoka, znanej miejscowości turystycznej, to największe zalety ośrodka Ski Park Racibor.

Ośrodek narciarski Skipark RACIBOR - Oravský Podzámok znajduje się w miejscowości Raciborie, na trasie z Dolnego Kubina w stronę Oravskej priehrady, ok. 1 km od znanego turystycznego ośrodka Oravský Podzámok.

W ośrodku jest 7 km tras o różnym stopniu trudności, o różnicy wysokości 237 m, odpowiednich zarówno dla średnio zaawansowanych, jak i profesjonalnych narciarzy.

W grudniu 2007 uruchomiona została nowa 4-osobowa kolej liniowa wyprodukowana przez francuską firmę POMA-UNIFIX. Wyciąg może obsłużyć 2000 osób na godzinę, ma długość 1050 m. Jego stacja górna mieści się na wysokości 737 m n.p.m.

Ośrodek Skipark RACIBOR dysponuje także wyciągiem dziecięcym o długości 150 m, przeznaczonym dla najmłodszych oraz początkujących narciarzy, a także wyciągiem orczykowym o długości 300 m.

W górnej części trasy przygotowano specjalny obszar dla snowboardzistów. Na terenie ośrodka jest także dobrze utrzymana trasa dla narciarzy biegowych.

Nasz ośrodek jest wyjątkowy także dzięki temu, że nawet gdy nie ma śniegu, możemy dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi zaśnieżania w ciągu zaledwie kilku dni zaśnieżyć całość trasy o długości 1200 m.

Skipark RACIBOR oferuje szerokie i dobrze utrzymane trasy. Tutaj narciarze unikną tłumów oraz długiego oczekiwania w kolejkach do wyciągu. Narciarze mogą korzystać z wyciągów w ośrodku bez konieczności wyciągania karnetów z kieszeni (magnetyczne karty "czytane" są z odległości 40 cm). Zapraszamy całe rodziny, ponieważ nasze stoki są wręcz stworzone do jazdy rodzinnej.

Region Oravy obfituje w miejsca, które warto odwiedzić. Po nartach nasi goście mogą więc odwiedzić Dolny Kubin, gdzie znajdują się liczne zabytki i muzea, Oravský Podzámok, lub też termalne kąpieliska w Oravicach i Besenovej.

Wyciągi narciarskie -3

4-osobowa kolej liniowa - 1

wyciąg orczykowy P330, długość 300 m

wyciąg orczykowy dziecięcy, długość 150 m

Trasy zjazdowe - 7

4 trasy trudne (dla zaawansowanych), o długości 1200 m, 1300 m, 1300 m, 1200 m

2 trasy średnio trudne (dla średnio zaawansowanych), o długości 1600 m

1 trasa łatwa (dla początkujących), długość 200 m

całkowita długość 7 km

Trasa biegowa

długość 1000 m

Usługi

serwis narciarski

wypożyczalnia nart

szkoła narciarska

bezpłatne parkingi

Noclegi

Pensjonat Racibor - pięć 2-osobowych pokoi z możliwością dostawki i dwa 4-osobowe pokoje o bardzo wysokim standardzie, z łazienkami. Do dyspozycji gości sauna.

Przygotowywane są kolejne miejsca zakwaterowania na terenie ośrodka.

Noclegi można także znaleźć w pensjonatach w Oravskim Podzámku oddalonym zaledwie o 1 km, lub w Dolnym Kubinie oddalonym o 8 km.

Gastronomia

restauracja w pensjonacie Racibor (60 miejsc) - różnorodne dania zarówno z kuchni słowackiej, jak i kuchni innych krajów

bar szybkiej obsługi (100 miejsc)

Adres

SKI PARK RACIBOR - Oravský Podzámok 027 41 Oravský Podzámok - Raciborie 382 tel.: +421 43 582 33 54 (w dni pracujące od 8.00 do 17.00) +421 43 582 33 53

e-mail: racibor@centrum.sk

www.racibor.sk/skipark/sk/

Copyright © Agora SA