ORAVICE

W Meander Skipark Oravice zaraz po zjeździe na nartach można zanurzyć się w basenie termalnym.

Oravice to mała miejscowość leżąca niedaleko od granicy z Polską, w Rowie Podtatrzańskim, w pobliżu Habovki (10 km, dojazd Doliną Blatną), 6 km na południe od Vitanowej. Różnorodność przyrodnicza tych okolic jest wynikiem wpływu aż trzech pasm górskich otaczających Dolinę Cichą Orawską - Tatr Zachodnich, Magury Orawskiej oraz Skoruszyny, u zbiegu których położne są Oravice. W sezonie letnim można zaplanować stąd wyjście na szlaki turystyczne - trudniejsze, przeznaczone dla wprawnych turystów i na szlaki łatwe, których przejście jest możliwe dla całej rodziny. Na zwolenników jazdy na rowerach czeka wiele oznakowanych szlaków rowerowych. Alternatywą dla wycieczek w góry są wycieczki do położonego niedaleko Zamku Orawskiego i Muzeum Wsi Orawskiej w Zubercu. Po dniu spędzonym na wędrowaniu, czy zwiedzaniu można skorzystać z wód termalnych, z których słyną Oravice. Geotermalna woda w Meander Parku w Oravicach wypływa z głębokości 1611 m i jest uznawana za jedną z najlepszych wód leczniczych na Słowacji. Wysoko zmineralizowana woda sodowo-wapienno-siarkowa z dużą zawartością żelaza ma temperaturę 28-38°C. Jest ona pomocna przy leczeniu wielu chorób. Ciekawostką jest niewielka zawartość litu, który ma kojący wpływ na psychikę i pomaga zwalczać stres. Meander Park jest wyposażony w różnorodne baseny: basen pływacki - sportowy, basen ze sztucznymi falami, baseny relaksacyjne (duży i mały), basen służący do schładzania ciała oraz jaccuzi. Baseny są wyposażone w różnorodne atrakcje, jak: łóżka i krzesełka z kąpielą perełkową, gejzery wodne, grzyby wodne, masaże wodne itp. Połączenie śluzą części zewnętrznej i wewnętrznej basenów umożliwiło kąpiele przez cały rok. Nie jest rzadkością widok klientów kąpiących się w części zewnętrznej basenów podczas 20°C mrozów i uzupełniających kąpiel w basenach kąpielą w śniegu. Dla spragnionych silniejszych wrażeń jest 100-metrowa zjeżdżalnia wodna. Uzupełnieniem wszystkich atrakcji może być masaż klasyczny, który jest najbardziej efektywny po rozgrzewającej kąpieli w basenie. Z kąpieliska można podziwiać okoliczne góry - Tatry Zachodnie, Magurę Orawską i Skoruszynę.

W sąsiedztwie kąpieliska znajduje się stacja narciarska Meander Skipark Oravice, która jest atrakcyjnym uzupełnieniem zimowej oferty tej niezwykłej miejscowości, w której zaraz po zjeździe na nartach można zanurzyć się w basenie termalnym.

Oravice są jedynym tego typu ośrodkiem w tej części Europy, w którym można jeździć na nartach lub snowboardzie i pływać w jednym miejscu.

Wyciąg narciarski - 1

krzesełkowy 4-osobowy, krzesełka ogrzewane

długość 1050 m

różnica poziomów 235 m

przepustowość 2400 os./godz.

Trasy zjazdowe - 2

łatwa, długość 1300 m

trudniejsza, długość 1100 m

Usługi

szkoła narciarska

wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

serwis narciarski

bezpłatne parkowanie 300 m od szlaków

Gastronomia Dwie stylowe restauracje, w których można znaleźć przysmaki kuchni słowackiej i polskiej, bufet widokowy na stoku, samoobsługowa restauracja przy dolnej stacji kolei, kawiarnia i bistro znajdujące się w "części mokrej" basenów. Noclegi Oferta noclegowa na stronach www.skonline.sk , www.meanderpark.com

Copyright © Agora SA