SKI CENTRE LEVOCA-LD

Ośrodek uzyskał w oficjalnym 5-punktowym rankingu ośrodków należących do Związku Słowackich Kolejek i Wyciągów (Lavex) 3 gwiazdki (punkty). Snowboardziści mają tu specjalną trasę, początkujący narciarze i dzieci - darmowy wyciąg dziecięcy. Można tu także zjeżdżać na sankach, na bobach lub uprawiać snow-tubing.

Ośrodek Ski Centre Levoca leży 6 km na południe od Lewoczy, w miejscowości Levocská Dolina. Położony jest w Górach Lewockich (Levoeske vrchy) na wysokości od 634 do 876 m n.p.m. Ośrodek uzyskał w oficjalnym 5-punktowym rankingu ośrodków należących do Związku Słowackich Kolejek i Wyciągów (Lavex) 3 gwiazdki (punkty).

Do dyspozycji narciarzy są 4 wyciągi orczykowe o całkowitej przepustowości 2500 os./godz.

Są tu 3 trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasy są profesjonalnie przygotowane, sztucznie dośnieżane. Dzięki sztucznemu oświetleniu istnieje możliwość wieczornej jazdy na nartach. W ośrodku Ski Centre Levoca istnieje wiele możliwości jazdy dla zapalonych snowboardzistów, wydzielona nawet została dla nich specjalna trasa Trawers. Wyznaczono także 2 trasy biegowe, które zaczynają się przy górnej stacji narciarskiej (gdzie można wyjechać wyciągiem Tatrapoma). Tymi dobrze utrzymanymi trasami można dostać się do samej Lewoczy.

Ośrodek Ski Centre Levoca ma atrakcyjną ofertę dla rodzin z dziećmi. Mogą oni od sezonu 2006/2007 korzystać z BABY SKI PARK, którą tworzy nartostrada o długości 270 m. Dla początkujących narciarzy i dzieci jest do dyspozycji darmowy dziecięcy wyciąg. Bardziej zaawansowani mogą skorzystać z wyciągu Tatrapoma P. Można tu także zjeżdżać na sankach, na bobach lub uprawiać snow-tubing. Z miejscowości Spišska Nova Wieś obok Lewoczy do naszego ośrodka i z powrotem kursuje bezpłatny skibus. Bezpłatny transport w obie strony skibusem jest możliwy na podstawie skipassu zakupionego w ośrodku. Transport gratis przysługuje także właścicielom skipassów sezonowych. Na terenie ośrodka są 2 darmowe parkingi: dla samochodów mieszczący 150 aut oraz dla autobusów (mieści ich 10).

Wyciągi narciarskie orczykowe - 4

Tatrapoma H130, długość 850 m, różnica wysokości 242 m, przepustowość 900 os./godz.

Tatrapoma H130, długość 713 m, różnica wysokości 148 m, przepustowość 900 os./godz.

Tatrapoma P, długość 210 m, różnica wysokości 50 m, przepustowość 600 os./godz.

dziecięcy wyciąg linowy, długość 60 m, różnica wysokości 6 m, przepustowość 100 os./godz.

całkowita przepustowość 2500 os./godz.

Trasy zjazdowe - 4

"Rodzinna", długość 1050 m, średnio trudna

"Zawodnicza", długość 850 m, trudna

"Trawers", długość 1130 m, łatwa

"Dziecięca", długość 270 m, łatwa

całkowita długość tras 3,30 km

trasy sztucznie dośnieżone, właściwie utrzymane (ratrakowane)

trasy sztucznie oświetlone, długość tras ze sztucznym oświetleniem - 2250 m

Trasy biegowe - 2

Kuty - 10 km (3 okręgi: 2 km, 3 km, 5 km); Zimná horka - 3,5 km, długość 13,5 km

Usługi

szkoła i szkółka narciarska z profesjonalnymi instruktorami

serwis narciarski

wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

bezpłatny skibus

parkingi

Noclegi

Na terenie ośrodka:

- Pensjonat SKI CENTRE

Pensjonat oferuje zakwaterowanie w komfortowo urządzonych pokojach zaraz pod stokami zjazdowymi. Do dyspozycji gości jest pięć 2-osobowych pokoi i jeden 2-pokojowy apartament z 4 łóżkami (w każdym pokoju możliwość dostawienia dodatkowego łóżka). W pensjonacie jest razem 21 miejsc noclegowych (z dostawkami). Wszystkie pokoje są wyposażone w kolorowy telewizor z TV satelitarną, radio, lodówkę oraz łazienkę z prysznicem i WC. Do dyspozycji dla gości pensjonatu jest także kuchnia z wyposażeniem.

- Pensjonaty Polianka, Romaneina, Skalka

Oferujemy także noclegi w trzech innych pensjonatach, położonych ok. 500 metrów od ośrodka. W każdym z nich jest 27 łóżek (parter: trzy 2-osobowe pokoje + możliwość dostawki; 1. piętro: dwa 2-osobowe pokoje + możliwość dostawki, dwa 2-osobowe pokoje + możliwość 2 dostawek; 2. piętro: 2-pokojowy apartament z 2 łóżkami i 2 dostawkami). Wszystkie pokoje są wyposażone w kolorowy telewizor z TV satelitarną, radio, lodówkę oraz łazienkę z prysznicem i WC. W każdym pensjonacie na parterze w pełni wyposażona kuchnia.

Gastronomia

W ośrodku znajduje się restauracja (mieszcząca 105 osób) oraz bufet z miejscami na zewnątrz (mieści 100 osób).

Ośrodek oferuje pobyty bożonarodzeniowe i sylwestrowe. Więcej informacji na stronie internetowej www.skicentrelevoca.sk .

Adres:

Levocská Dolina 3227/50

054 01 Levoea

Słowacja

tel.: +421 903 906 325

tel.: +421 902 220 644

e-mail: ski@skicentrelevoca.sk

www.skicentrelevoca.sk

Copyright © Agora SA