Kubinska Hola

Łagodnie wyprofilowane stoki, piękne górskie widoki i bliskość basenów termalnych - to największe zalety ośrodka Kubinska Hola.

Ski Kubinska Hola (720-1396 m n.p.m.) jest jednym z najczęściej wybieranych ośrodków narciarskich na Słowacji. Ośrodek znajduje się tylko 6 km od miasta Dolny Kubin, w rejonie szczytów Kubinska Hola (1346 m) i Mineol (1396 m). Na Mineolu są dobrze znakowane średnio trudne trasy zjazdowe. Mniej zaawansowani narciarze mają do wyboru łagodniejszą trasę, która ciągnie się trawersującym łukiem po wschodniej stronie w kierunku schroniska górskiego i z powrotem, przyłącza się do głównej trasy zjazdowej. Dolna część stoków jest łagodnie wyprofilowana, co zapewnia doskonałe warunki mniej wytrawnym narciarzom, natomiast górna część góry zadowoli najbardziej wymagających entuzjastów nart. Dla początkujących przeznaczone są tereny treningowe na niższych wysokościach do 900 m oraz w okolicy schroniska górskiego. Trasy zjazdowe posiadają certyfikat FIS. Wszystkich zachwycą piękne widoki na górną i dolną część Orawy Niskie i Zachodnie Tatry oraz Góry Choczskie, Małą i Wielką Fatrę. Dla zwolenników zjazdów na jednej desce - snowboardzie - wydzielony jest snowpark z halfpipem i skocznią. Codziennie kursują bezpłatne skibusy, które komfortowo i bezpiecznie dowiozą narciarzy z Dolnego Kubina bezpośrednio do ośrodka narciarskiego i z powrotem.

Darmowe miejsca parkingowe na około 1000 samochodów znajdują się bezpośrednio w ośrodku narciarskim. W miejscowości Dolny Kubin dostępna jest także pływalnia, sauna, stadion zimowy ze sztuczną taflą lodu. Po całodziennym pobycie na stoku można zrelaksować się w basenach termalnych w miejscowości Bešeoová, ok. 30 km lub w Oraviciach, ok. 45 km od Dolnego Kubina.

Nowością tegorocznego sezonu jest nowy system sztucznego zaśnieżania, który umożliwia zaśnieżenie aż 2/3 całej powierzchni zjazdowej (wszystkich tras, a także parku snowboardowego).

Wyciągi narciarskie - 8

kolejka linowa krzesełkowa 4-osobowa - 1

wyciągi - 7

całkowita długość wyciągów - 8470 m

przepustowość - 6980 os./godz.

Trasy zjazdowe

długość tras zjazdowych 13 km, łatwe, średnio trudne

sztucznie zaśnieżane, ratrakowane, oświetlone

Usługi

szkółka narciarska dla dzieci i dorosłych

wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego

serwis narciarski

skibus

parking

restauracja, kilka barów, sklep

Kids' Park - z przedszkolem narciarskim z wyciągiem taśmowym dla dzieci

Noclegi

W Dolnym Kubinie są możliwości zakwaterowania, informacja na www.limba.sk "> www.limba.sk

SKI Kub~nska Holá spol. s.r.o

Zochova ulica 2551

02601 Dolný Kub~n

Słowacja

tel./fax. (+ 421) 43 586 25 09

tel.:(+421) 908 703 355

e-mail: milan.bruncko@fz.sk.lubomir.cim

www.skikubinskahola.sk www.kubinska.sk "> www.skikubinskahola.sk www.kubinska.sk

Copyright © Agora SA