Certovica

Certovica oferuje przede wszystkim trudne i średnio trudne trasy, ale także początkujący narciarze znajdą tu odpowiednie dla siebie miejsce. Trasy leżą na stokach północnych, co sprzyja długiemu utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej. Jest też idealnym miejscem do uprawiania snowboardu, taternictwa oraz organizowania wycieczek krajoznawczych.

Certovica (1120-1460 m n.p.m.) to popularny ośrodek narciarski, położony na przełęczy, w centralnej części głównego grzbietu Niskich Tatr, na terenie Parku Narodowego. Tworzy granicę pomiędzy środkową i wschodnią częścią pasma gór. Przez przełęcz Certovica przebiega droga, która łączy Liptov z Horenhroniem. Ośrodek usytuowany jest na przepięknych terenach, na północnych zboczach Certovej svadby (Wesele diabła, 1463 m n.p.m.). Certovica oferuje przede wszystkim trudne i średnio trudne trasy, ale także początkujący narciarze znajdą tu odpowiednie dla siebie miejsce. Trasy leżą na stokach północnych, co sprzyja długiemu utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej. Jest też idealnym miejscem do uprawiania snowboardu, taternictwa oraz organizowania wycieczek krajoznawczych. Odpowiedni standard i ogromne ilości śniegu umożliwiają tu sporty zimowe od grudnia do kwietnia. A gdy przyroda zawodzi, to najczęściej wykorzystywane trasy narciarskie są zaśnieżane sztucznym śniegiem. Wszystkie trasy są wspaniale przygotowane. W pobliżu są dwie górskie wioski Niżna Boca i Wyżna Boca, warto je odwiedzić - zachowała się tam do dzisiaj przepiękna, ludowa architektura.

Wyciągi narciarskie - 6

przepustowość 3600 os./godz.

Trasy zjazdowe

długość 5,5 km, łatwe, średnio trudne, trudne

sztuczne dośnieżanie, ratrakowane

trasa slalomowa o długości 1 km

Trasy biegowe

długość 15 km (Na Lenivu - 5 km, Certovica sedlo - 10 km)

Usługi

wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

serwis narciarski

szkółka narciarska dla najmłodszych z wyciągiem i trasą zjazdową

jazda na sankach, ski-alpinistyka, snowboard

parking dla ok. 200 osób w odległości 300 m od wyciągów

dom górskiego pogotowia ratunkowego

kantor wymiany

sklepy

turystyka piesza

kręgle

fitness club

salon masażu

sauna

restauracje i bary

Noclegi

Chata pod Certovicou,

tel. (+421) 905 249 712,

(+421) 910 949 712,

e-mail: info@chatapodcertovicou.eu

www.chatapodcertovicou.eu

Adres

SKI CENTRUM CERTOVICA Vajanskeho 30 031 01 Liptovsky Mikulas, Słowacja tel. (+421) 44 552 21 53, -7,-10 e-mail: certovicaskicentrum@stonline.sk

www.holidayinfo.sk

,

Copyright © Agora SA