Sachty w Vysokem nad Jizerou

Vysoké to najwyżej położone miasto w Republice Czeskiej. Temu wyjątkowemu położeniu zawdzięcza tytuł ?Miasteczka najpiękniejszej zimy?. Narciarze mogą korzystać - na podstawie jednego karnetu - także z tras w połączonym, partnerskim ośrodku narciarskim Kamenec Jablonec - nad Jizerou, oddalonym o niecałe 10 km.

Ośrodek Šachty w Vysokém nad Jizerou to bardzo przyjemny i całkowicie zmodernizowany ośrodek narciarski typu rodzinnego. Vysoké to najwyżej położone miasto w Republice Czeskiej. Temu wyjątkowemu położeniu zawdzięcza tytuł "Miasteczka najpiękniejszej zimy". Vysoké, położone w zachodniej części Kraju Libereckiego, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami jest miejscem bardzo lubianym, częstym miejscem pobytów rekreacyjnych. Leży ok. 15 km od powiatowego miasta Semily. Trasy w ośrodku narciarskim - o całkowitej długości 4 km - są średniej trudności, odpowiednie dla narciarzy o umiarkowanych umiejętnościach. Jedna z tras jest specjalnie przeznaczona do nauki dla dzieci i narciarzy początkujących. Doskonałą pokrywę śnieżną i długi sezon narciarski gwarantuje nowoczesny system sztucznego zaśnieżania, który obejmuje 90% tras. Ośrodek Šachty oferuje szerokie spektrum aktywności dla rodzin z dziećmi, tereny do ćwiczenia, szkoły, itd. Może się też poszczycić jednym z najlepszych ski-parków dla dzieci, oferującym mnóstwo atrakcji. Atrakcją ośrodka jest snowtubing - wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych - jazda w nadmuchanych oponach w śnieżnych korytarzach pełnych zakrętów i wzniesień; a także dziecięce skutery, na których dzieci mogą uczyć się jeździć na skuterach. W okolicy znajduje się 35 km regularnie utrzymywanych i doskonale oznaczonych tras biegowych. Narciarze mogą korzystać - na podstawie jednego karnetu - także z tras w połączonym, partnerskim ośrodku narciarskim Kamenec Jablonec - nad Jizerou), oddalonym o niecałe 10 km.

Wyciągi narciarskie - 4

nowy wyciąg orczykowy Double Max - 1

wyciągi orczykowe Poma - 2

wyciąg ćwiczeniowy - 1 (100% bezpieczeństwa dla dzieci i początkujących narciarzy)

Trasy zjazdowe - 7

długość 4 km

sztucznie zaśnieżane, codziennie utrzymywane, sztuczne oświetlenie umożliwia wieczorną jazdę

Trasy biegowe

długość 35 km

Usługi

wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego

skibusy (dzienne i wieczorne jazdy)

darmowe parkingi

skitubing

skutery śnieżne

Ośrodek jest czynny od 8.30 do 16.00 i od 18.30 do 21.00 na wieczorne jazdy.

Noclegi

Hotel Vetrov - 400 m od ośrodka

Pensjonat Aktiv - 250 m od ośrodka

Hotel Morava - 300 m od ośrodka

zakwaterowanie w ISŠ Vysoké n. Jizerou - 500 m od ośrodka

Gastronomia

2 punkty na trasach - fast food, zupy, ciepłe dania, ciepłe i zimne napoje

restauracja i pizzeria przy trasach - ciepłe dania przez cały dzień, szeroki wybór pizz

Inne atrakcje Sportowe

siłownia TJ Sokol Jablonec n. Jiz - sala do tenisa stołowego

bowling Vysoké n. Jizerou

centrum sportowe Jilemnice - 25m basen, sauna

Kulturalne

muzeum - Vysoké n. Jizerou

dom kultury i kino - Jablonec n. Jizerou

Ski Areál Šachty Lyžarská 379, 512 11 Vysoké nad Jizerou Czeska Republika tel.:/fax: (+420) 499 481 593 598 Info: (+420) 737 222 456 e-mail: info@skisachty.cz

www.skisachty.cz Snowhill a.s. Washingtonova 9 110 00 Praga 1 tel.: (+420) 737 222 456 e-mail: snowhill@snowhill.cz

www.snowhill.cz