Rokytnice

Do ulubionych narciarskich ośrodków zachodnich Karpat należą bez wątpienia ośrodki narciarskie Horni Domky i Studenov w Rokytnicach nad Jizerou. Oba ośrodki prowadzi Spartak Rokytnice, a.s.

Ośrodek Horni Domky leży na południowych stokach Łysej Góry (1344 m n.p.m.) i jest lubiany przede wszystkim za dużą różnorodność i szerokość tras zjazdowych o całkowitej długości 14,5 km. Jest przeznaczony dla narciarzy o różnych poziomach umiejętności oraz snowboardzistów. Najtrudniejsza, czarna trasa zjazdowa, czerwona z homologacją FIS, turystyczna niebieska, stok slalomowy oraz trasy dla zupełnie początkujących są utrzymywane na bieżąco. Znajduje się tutaj jeden z najdłuższych zjazdów w całych Karkonoszach, na południowym stoku długi i szeroki zjazd, którego szerokość w niektórych miejscach dochodzi do 100 m. Ośrodek został zmodernizowany w 2006 r. - stary wyciąg orczykowy został zastąpiony nową 4-osobową kolejką krzesełkową z halą wejściową i kasami. Kolejka jedzie od parkingu do chaty Lovcenka w Hornich Domkách. Kolejka działa również w sezonie letnim. Podwozi turystów i rowerzystów do głównych karkonoskich tras turystycznych i rowerowych. Przepustowość ośrodka wynosi 7620 os./godz. na dwóch 4-osobowych kolejkach, z których kolejka na Łysą Górę wyjeżdża na wysokość 1315 m n.p.m. oraz na 6 wyciągach orczykowych. W ośrodku działa system sztucznego zaśnieżania. Jest tu także snowpark. W ośrodku lub jego bezpośredniej bliskości są dostępne dalsze usługi - park dziecięcy z pasem zjazdowym, restauracja przy kolejce na Łysą Górę, kilka barów szybkiej obsługi, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwis narciarski i szkoły narciarskie.

Blisko dolnej stacji kolejki linowej na Łysą Górę znajduje się dziecięcy Milka Park, gdzie jest trasa zjazdowa dla uczących się jeździć, szkółka narciarska i personel pilnujący dzieci.

Ośrodek Studenov , położony na poziomie 620-933 m, jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi i średnio-zaawansowanych narciarzy. Lubią go też snowboardziści ze względu na szerokie, łagodne stoki o całkowitej długości 3,5 km. Znajdują się tu dwa wyciągi orczykowe i dwa wyciągi krzesełkowe, spośród których jeden przeznaczony jest dla dzieci. Całkowita przepustowość to 2345 os./godz.

Spartak Rokytnice, a.s. oferuje gościom możliwość korzystania z hali sportowej o wymiarach 18 x 36 m, z dwoma torami kręgli, salą gimnastyczną o wymiarach 12 x 18 m, siłownią i sauną. (tel.: + 420 481 523 627.)

Spartak Rokytnice, a.s. jest częścią Skiregionu.cz, co oznacza, że jednodniowe bilety i karnety na kilka dni można kupować także w pozostałych ośrodkach regionu. Do Skiregionu.cz należą ośrodki: Rokytnice nad Jizerou, Skiareál Harrachov, Paseky nad Jizerou, Rejdice i Prichovice. W ośrodku narciarskim Rokytnice nad Jizerou można kupić wspólne karnety i jednodniowe bilety.

Wyciągi narciarskie - 12

wyciągi krzesełkowe 4-osobowe -2

wyciągi orczykowe - 10

przepustowość 9965 os./godz.

Trasy zjazdowe - 14

długość 18 km, łatwe, średnio trudne, trudne

sztuczne zaśnieżane (72%), ratrakowane, sztuczne oświetlenie umożliwiające jazdę wieczorem

Trasy biegowe

długość 56 km, ratrakowane

połączone z Karkonoską Magistralą

Usługi

wypożyczalnie sprzętu narciarskiego

serwis narciarski

szkoły narciarskie

snowpark

park dziecięcy z pasem zjazdowym

restauracja (przy kolei liniowej na Łysą Górę)

kilka barów szybkiej obsługi

Cennik

http://www.skiregion.cz/cs/skiregion/cenik.html

Noclegi

Informacje w Regionalnym Infocentrum ROKY, Dolni 154, Rokytnice nad Jizerou, tel. (+420) 481 522 084, e-mail: ic.roky@seznam,cz , www.rokytnice-info.cz oraz na stronie www.infocetrum-roky.eu.

Aktualności

Widok z kamery panoramicznej można zobaczyć na www.holidayinfo.cz oraz na stronie internetowej centrum narciarskiego www.skiregion.cz ].

Adres

ROKYTNICE

Spartak Rokytnice, a.s.

Horni Rokytnice 461

512 44 Rokytnice nad Jizerou

Czeska Republika

tel.: (+420) 481 522 380 (ośrodek Horni Domky)

tel.: (+ 420) 481 522 970, (+ 420) 481 522 969 (ośrodek Studenov)

fax: (+420) 481 522 103

e-mail: info@skiareal-rokytnice.cz

www. skiareal-rokytnice.cz

www.skiregion.cz

Horni Domky (kolejka), tel.: (+ 420) 481 522 025

Łysa Góra (kolejka), tel.: (+ 420) 481 523 833

Copyright © Agora SA