Mosty k. Jabłonkowa

Jedna z najbardziej wysuniętych na wschód wiosek Republiki Czeskiej, ulokowana w szerokim siodle Przełęczy Jabłonkowskiej, w przepięknej okolicy Cieszyńskich Beskidów. Mosty koło Jabłonkowa, zima i narty, to po prostu całość.

Mostecki SKI areał oferuje doskonałe warunki narciarstwa zjazdowego oraz biegowego. Trzy oświetlone trasy zjazdowe drugiego stopnia trudności o łącznej długości 2100 m są sztucznie zaśnieżane i utrzymywane ratrakiem. Do dyspozycji jest także snowpark. Na szczyt tras zjazdowych kursują trzy wyciągi dla dorosłych i jeden dla dzieci. W dolnej części stoku znajduje się zaplecze socjalne oraz bufet Ski Mosty z miejscami do siedzenia, gdzie można zjeść szybką przekąskę. Zaplecze gastronomiczne łącznie ze stylową restauracją mieści się w Hotelu Grun, który wykonany jest z bierwion i jest także unikatem regionu. Nie brak również dobrze przygotowanych tras dla narciarzy biegowych o łącznej długości 40 km. Wytrwali biegacze na pewno skorzystają z regularnie utrzymywanej trasy z Jabłonkowa przez Studeniczne na Girową lub Hrczawę. SKI areał dysponuje dobrze wyposażoną bazą techniczną ze stanowiskiem pogotowia górskiego, profesjonalnym serwisem narciarskim, wypożyczalnią nart oraz szkółką narciarską. A co można znaleźć w naszym ośrodku w sezonie letnim? Park linowy oraz dziecięcy park linowy, ściany do wspinaczki, bungee trampoliny, dziecięce trampoliny, dziecięcy park zabaw, zjazd na linie - Gorolszus, rodeo, aerotrim - te wszystkie atrakcje czynne podczas sezonu letniego zapewniają aktywny wypoczynek rodzinom z dziećmi, firmom czy szkołom. Dominantą całego ośrodka jest jednak górski tor saneczkowy, jedyny w swoim rodzaju w Czechach, czynny przez cały rok. Długość toru wynosi 950 m, pojedynczy zjazd ma 650 m długości. Na wózkach - saneczkach można zjeżdżać samodzielnie, jak również w parach. Pasy bezpieczeństwa oraz skuteczne hamulce gwarantują każdemu uczestnikowi bezpieczną jazdę. Ski areał Mosty koło Jabłonkowa jest czynny codziennie. Zimą ośrodek ten jest z roku na rok coraz chętniej odwiedzany, zwłaszcza dzięki bardzo dobrze utrzymanym trasom zjazdowym, dobrym połączeniom komunikacyjnym oraz korzystnym cenom. Ośrodek zaprasza do Mostów koło Jabłonkowa, gdzie na każdego czeka aktywny wypoczynek oraz zabawa zimą i latem!

Ośrodek czynny 8:30-16:00 - codziennie 16:00-17:00 - utrzymywanie stoków ratrakiem 17:00-21:00 - codziennie, jazdy wieczorne

Wyciągi narciarskie - 4

przepustowość 2630 os./godz.

Trasy zjazdowe - 3

długość 2,1 km, średnio trudne

sztucznie zaśnieżane i ratrakowane w 100%

w pełni oświetlone - możliwość jazdy wieczorem

Trasy biegowe

długość 40 km, ratrakowane

pełne oświetlenie 2 km trasy biegowej - możliwość biegania wieczorem

Usługi

szkoła narciarska

szkoła snowboardowa

szkółka narciarska dla dzieci i początkujących

wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

profesjonalny serwis narciarski

bezpłatny parking dla 130 samochodów

placówka GOPR

bufet

gastronomia

Noclegi

www.skimosty.cz

www.mostyujablunkova.cz informacje - e-mail: info@skimosty.cz

Ski Areál Mosty u Jablunkova

SKI Beskydy, s.r.o.

739 98 Mosty u Jablunkova 1111

Czeska Republika

tel. (+420) 558 339 750, (+420) 558 367 022 (+420) 602 749 084

e-mail: info@skimosty.cz

www.skimosty.cz

Copyright © Agora SA