PLEJSY

www.plejsy.com

www plejsy.sk

SKI Plejsy a.s.

Alžbetina 41, Košice 040 01

Slovak Republic

tel./fax (+421) 55 720 10 51

fax (+421) 05 344 71 59

tel. kom.(+421) 053 447 112

e-mail: skiplejsy@skiplejsy.sk

e-mail: resort@skiplejsy.sk

Plejsy (470-912 m n.p.m.) znajdują się w Rudawach Słowackich, na północnych zboczach Krompaskiego Wierchu (1025 m n.p.m.), 2 km od miasta Krompachy i 70 km od Tatr Wysokich. Tradycja jazdy na nartach na Plejsach sięga 1952 r., kiedy to Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS homologowała tutejsze trasy narciarskie do slalomu specjalnego, slalomu giganta i super giganta. Na trasach, o różnicy poziomów 450 m, już od kilku lat odbywają się zawody Pucharu Europy w slalomie specjalnym i slalomie gigancie w kategorii kobiet i mężczyzn. Cały teren jest sztucznie naśnieżany, co gwarantuje dobre utrzymanie tras aż do późnej wiosny. Sezon narciarski trwa tutaj około 123 dni w roku, a średnia grubość pokrywy śniegowej wynosi 80 cm. Ośrodek jest znakomitym miejscem dla dzieci, początkujących narciarzy, średnio zaawansowanych i bardzo doświadczonych. Jedna trzecia tras przeznaczona jest dla początkujący narciarzy oraz dzieci, kolejna część - dla narciarzy średnio zaawansowanych, natomiast trzy trasy prezentują najwyższy stopień trudności. Całkowita długość najtrudniejszych tras wynosi 4,8 km i z pewnością zadowoli najbardziej ambitnych i wymagających amatorów białego szaleństwa. Najdłuższa trasa w ośrodku ma 2350 m. Na terenie ośrodka znajduje się 400-metrowy wyciąg dla początkujących oraz ogrodzone lodowisko.

Interesujące miejsca w okolicy to: Spišský hrad (Spiski Zamek) - zabytek narodowy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zabytek narodowy Spišská Kapitula (Spiska Kapituła) oraz Levoea (Lewocza).

Wyciągi narciarskie

- Łącznie - 9

- 2-osobowa kolejka linowa krzesełkowa - 1

- wyciągi orczykowe - 8

- łączna przepustowość 6200 os./godz.

Trasy zjazdowe

- 3 łatwe trasy zjazdowe, długość 3 km

- 3 średniej trudności trasy zjazdowe, długość 1,8 km

- 3 trudne trasy zjazdowe, długość 4,8 km, najdłuższa trasa ma 2350 m, różnica poziomów 420 m

- trasy ratrakowane, sztucznie nasnieżane, co gwarantuje komfortową jazdę do wiosny

Trasy biegowe

- długość 11 km

Usługi

- szkoła narciarska i snowbordowa

- wypożyczalnia nart

- ski servis

- bezpłatny skibus

- bezpłatny parking

- gastronomia - restauracje, bary, bufety, koliby

- narciarskie służby ratunkowe

- Centrum Relaksacyjne - sauna fińska, ziołowa, parowa, basen z falami i wanna z masażem, solarium, masaże

- tenis stołowy, bilard, bowling

Noclegi

Hotel "Plejsy" (50 m od stacji wyciągu krzesełkowego) oferuje 2-osobowe pokoje, z możliwością dostawki. Informacja na stronie www.hotelplejsy.com