JASNÁ - NISKIE TATRY/ N"ZKE TATRY

www.jasna.sk

Jasná Nizke Tatry, a.s.

032 51 Demänovská Dolina 72

Słowacja

infolinia (+421) 44 559 18 88

tel. kom. (+421) 905 464 367

e-mail: info@jasna.sk

Jasná znajduje się dokładnie w środku Słowacji i jest najważniejszym turystycznym centrum kraju, zarówno w porze letniej, jak i zimowej. Jest największym ośrodkiem narciarskim w Europie Środkowej. Leży w rejonach na północ i na południe od Chopoka (2024 m n.p.m.) - drugiego co do wysokości szczytu Niskich Tatr, stąd nazwa dwu ośrodków Chopok Północ i Chopok Południe, które w ubiegłym sezonie połączyły się. Chopok Północ leży w otoczeniu przeuroczej przyrody Doliny Demianowskiej (Demänovskej doliny), niedaleko Liptowskiego Mikulasza, Chopok Północ niedaleko miasta Brezno. O każdej porze roku jest tu pięknie, więc warto przyjeżdżać, bo sezon w Jasnej nigdy się nie kończy! Zimą jest okazja pojeździć na nartach na najdłuższych trasach zjazdowych na Słowacji. Jest tu 34 km tras zjazdowych, z tego 15 km tras jest sztucznie naśnieżanych, zaś 2 km ze sztucznym oświetleniem. Do dyspozycji narciarzy jest kolejka krzesełkowa 6-osobowa, trzy kolejki krzesełkowe 4-osobowe, kolejka krzesełkowa 2-osobowa, gondolowa kolejka linowa. Stacja dysponuje 11 wyciągami orczykowymi po stronie północnej i 6 wyciągami po stronie południowej. Polecamy strome żleby Derešov, Dumbiera i Chopok jako wyzwanie dla bardziej doświadczonych i ambitnych narciarzy. Mogą się tu wykazać swoją odwagą amatorzy narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Każdego roku w Jasnej odbywają się mistrzostwa Słowacji w narciarstwie alpejskim.

Wyciągi narciarskie - 23

- kolejka krzesełkowa 6-osobowa - 1

- kolejka krzesełkowa 4-osobowa - 3

- kolejka krzesełkowa 2-osobowa - 1

- gondolowa kolejka linowa - 1

- wyciągi orczykowe - 17

- przepustowości 20150 os./godz.

Trasy zjazdowe

- długość 34 km łatwe, średnio trudne, trudne

- sztuczne naśnieżanie, ratrakowanie

- sztuczne oświetlenie daje możliwość jazdy wieczorem

Trasy biegowe

- długość 4 km , ratrakowane 2 km

W 2008 r. w ośrodku narciarskim Jasná Niské Tatry został nowo wybudowany Snow Park. Jest najnowocześniejszym i świadczącym najwyższej jakości usługi parkiem snowboardowym w Słowacji. Snowpark jest otwarty dla snowboardzistów i narciarzy uprawiających freestyle. Wielką atrakcją jest górski, narciarski Park Tarzana. W parku znajduje się 12 metalowych przeszkód oraz 1 fun box o średniej wysokości skoku. Wszystkie metalowe przeszkody wykonane są z wysokiej jakości ocynkowanych metali i pokryte wysokiej jakości plastikiem ze specjalistycznym stopniem śliskości. Cały park podzielony jest na dwie części: - górna część z małymi przeszkodami, przeznaczona jest dla początkujących oraz - dolna część z większymi i bardziej skomplikowanymi przeszkodami, polecana jest bardziej zaawansowanym amatorom białego szaleństwa. Cały park jest łatwo dostępny, do dyspozycji jest jeden wyciąg talerzykowy oraz jedna kolejka gondolowa. Istnieje tu, również zimą, możliwość skorzystania z paralotni! Dla tych wszystkich, którzy chętnie próbują czegoś nowego i czegoś podnoszącego poziom adrenaliny oferujemy kite wing. Nowe możliwości wykorzystania nart czy snowboardu z wiatrem w żaglach czyli na skrzydłach. Dla zwolenników narciarstwa biegowego przygotowywane są trasy do klasycznych biegów oraz miejsca do uprawiania łyżwiarstwa. Trasy są zaprojektowane tak, aby mogły być przygotowywane w sposób mechaniczny, ale warunki zależne są od naturalnego opadu śniegu. Kolejna nowa trasa znajdować się będzie w lokalizacji Tri Vody, zaś przy dostatecznej ilości śniegu zostanie przygotowana również w tradycyjnym miejscu Lucky.

Nowość sezonu 2008/2009

Wspólny skipas TLD - Jasna - ważny w ośrodkach: Jasna - Chopok Północ - Chopok Południe - Tatrzańska Łomnica - Łomnicka Przełecz - Łomnicki Staw - Jamy - Stary Smokowiec - Hrebienok - Jakubkova Luka - Liptowska Ciepliczka - około 50 km tras zjazdowych na 1 skipass

Przedsprzedaz od 1.11. do 23.12.2008, cena od 5 995,07 SK/ 199 EUR, obejmuje:

- 50 km tras narciarskich w Tatrach Niskich i Wysokich

- 28 wyciągów, 8 kolejek krzesełkowych, 3 kolejki kabinowe, 1 kolejkę naziemną w 5 narciarskich ośrodkach

- 10 albo 15 dni w sezonie, skipass okresowy

- nowo wybudowaną restaurację "Pizza von Roll", 2 nowe "Apre'ski" bary (1 na Północnym stoku i 1 na Południowym stoku)

- największy dziecięcy ośrodek zimowy na Słowacji "MAXiland" o powierz. 4000 m2

Ski School in Jasna - tutejsza szkoła narciarska i snowboardowa, która zatrudnia 45 najlepszych instruktorów, a poza tym jako jedyna zapewnia pierwszeństwo przy wstępie na wyciągi. Oferuje także możliwość freeridingu z instruktorem, organizuje zawody i konkursy. Codziennie przygotowywane są trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, zabawa "Apre'ski" i prezentacje zjazdów "demo" demonstrowane przez profesjonalnych instruktorów. Szkoła prowadzi także naukę dla dzieci w dziecięcym ośrodku zimowym "MAXiland".

Snow Sports Jasna School, e-mail: skischool@jasna.sk, Office in hotel Grand, tel. +421 44 562 42 01, Office Chopok Juh, tel. kom. +421 915 864 273.

Usługi

Szkoła narciarska, wypożyczalnia nart, ski-servis, internetowa kawiarnia, skibus, gastronomia. W niedalekiej miejscowości Besenova można skorzystać ze słynnych basenów termalnych.

Noclegi

Ośrodek dysponuje miejscami w hotelach różnej kategorii, pensjonatach, kwaterach prywatnych. Informacja i rezerwacja w hotelu Grand, tel. (+421) 44 559 18 88, fax (+421) 44 559 14 54, e-mail: info@jasna.sk, jasna@jasna oraz www.limba.sk

Copyright © Agora SA