DONOVALY

Pod Magurou 801

976 39 Donovaly

Słowacja

tel.: (+421) 48 419 98 81

fax: (+421) 48 419 98 82

INFO DONOVALY (+421) 48 4199 900

e-mail: info@infodonovaly.sk

www.parksnowdonovaly.eu

Donovaly , malownicza wioska położona w pasmach gór Wielka Fatra i Niskie Tatry, w pobliżu Bańskiej Bystrzycy, jest dynamicznym i nowoczesnym centrum zapewniającym turystom usługi przez cały rok. Piękna przyroda, zapach lasu i łąk zachęca do spacerów po tej pięknej okolicy. Są tu także źródła termalne. Rejon nadaje się na wycieczki na rowerach górskich. Zarówno w lecie, jak i w zimie można trenować paralotniarstwo. Sezon zimowy w Donovaly jest prawdziwym rajem dla amatorów sportów zimowych. Bardziej doświadczeni narciarze i snowbordziści mogą wjechać 6-osobową kolejką liniową "Telemix" na szczyt Nova hola (1361 m n.p.m.), oprócz tego jest tu 11 km tras narciarskich i trzy wyciągi. Można stąd podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę sąsiadujących gór.

Z Donovaly sąsiaduje Zahradište, które jest terenem dostosowanym do potrzeb początkujących narciarzy. Jest tu 4-osobowa kolej liniowa "Unifix" oraz kilkanaście wyciągów. Po sesji w klubie fitness czy saunie, można w Zahradište pojeździć na nartach wieczorem, gdyż jest sztuczne oświetlenie. Mroźny stok i zamarzający śnieg tworzą niesamowitą atmosferę.

W PARK SNOW Donovaly w sezonie zimowym ma miejsce wiele interesujących imprez sportowych. W sezonie 2005/2006 odbył się tu największy w Europie Środkowej pokaz zjazdu na snowboardzie, w którym brali udział najlepsi snowboardziści z całego świata. W związku z ogromnym zainteresowaniem, z jakim spotkał się wśród uczestników konkursu i widzów, podobne konkursy odbywać się będą w Donovaly regularnie. Każdego lutego, Donovaly staje się miejscem, gdzie odbywają się wyścigi psich zaprzęgów. W lutym 2005, odbyły się tu Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów - Sprint.

Turyści mogą w Donovaly spróbować swoich sił w powożeniu zaprzęgiem psim lub konnym. Można skosztować regionalnych przysmaków słowackich w restauracji "Koliba Goral". Dla wszystkich tych, którzy chcieliby pojechać na narty do Park Snow Donovaly, przygotowano specjalne pakiety z dogodnymi cenami usług, w tym także skipas, mieszkanie i wyżywienie w jednej z restauracji.

Wyciągi narciarskie - 16

- 8-osobowa kolej kabinowa - 1

- 4-osobowa kolej liniowa - 1

- 6-osobowa kolej liniowa - 1

- wyciągi orczykowe - 13

- przepustowość 14100 os./godz.

Trasy zjazdowe - 19

- długość 11 km, łatwe, średnio trudne

- naśnieżane, ratrakowane, sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę wieczorem

Trasy biegowe - 2

Usługi

- szkoła narciarska

- serwis narciarski

- wypożyczalnia sprzętu

- parking

- funpark (www.pattyski.sk)

- bezprzewodowy Internet

Noclegi

www.parksnowdonovaly.eu, www.martour.com.pl, www.limba.sk

Nowości sezonu 2008/2009 w ośrodku SNOW PARK DONOVALY

- przy kupnie karnetu 5, 6 i 7-dniowego jeden dzień jazdy gratis w ośrodku PARK SNOW Liptovske Revuce

- automat do zwrotu kaucji za karty na impulsy (czipowe)

- statystyka przejechanych kilometrów

- przedsprzedaż Skopasów przez stronę Ticketpro i Eventim SK

- możliwość wysłania e-maila z własnymi zdjęciami ze stoku

- nowe apartamenty

Copyright © Agora SA