SPORTHOTEL KURZOVNI

Sporthotel Kurzovni pod Pradedem

Karlova Studánka 149

793 24 Karlova Studanka

Czeska Republika

tel. (+420) 554 779 003

tel. kom: (+420) 603 444 190, (+420) 604 552 551

fax: (+420) 554 779 004

e-mail: recepce@sporthotelkurzovni.cz

www.sporthotelkurzovni.cz

Sporthotel Kurzovni jest najwyżej położonym hotelem w Republice Czeskiej. Znajduje się w malowniczej okolicy parku krajobrazowego Jesioniki (Jeseniky), 162 m pod szczytem najwyższej góry Pradziad (Praded). W pobliżu hotelu turyści znajdą osnute legendami Piotrowe Kamienie (Petrovy kameny) i wodospady Białej Opawy (Bilá Opava). Można wybrać się na niedalekie Czerwonogórskie siodło (Cervenohorské sedlo), do elektrowni wodnej Długie Stranie (Dlouhé stráne), na Mrawenecznik (Mravenecnik) lub Owczarnię (Ovcárna) albo odwiedzić oddalone o 6 km sanatorium Karlowa Studzienka (Karlova Studánka). Na trasę rowerową górskimi ścieżkami można wyjechać na rowerach wypożyczonych wprost w hotelu.

Zimą okolica Sporthotelu Kurzovni oferuje szerokie spektrum areałów sportowych. Na stokach Pradziada przygotowane są rozległe narciarskie trasy zjazdowe. Hotel utrzymuje także areał tras narciarstwa biegowego (trenuje na nich czeska reprezentacja) i dysponuje wypożyczalnią sprzętu narciarskiego.

W bliskiej okolicy hotelu można również korzystać z innych tras biegowych i tras zjazdowych, o różnym poziomie trudności dla dzieci i dorosłych.

Trasy biegowe

Łącznie - 5

- o długościach: 1 km (żółta), 2 km (brązowa), 3 km (pomarańczowa), 4 km (niebieska), 5 km (czerwona)

- dobrze przygotowane, o różnym stopniu trudności

Usługi

- wypożyczalnia sprzętu

- serwis

- możliwość organizacji zawodów dla firm (z elektronicznymi pomiarami)

Zakwaterowanie

Hotel oferuje 131 miejsc noclegowych i 34 dostawki w odnowionych pokojach wyposażonych w minibary, TV i sejfy. Istnieje możliwość podłączenia do Internetu (hotel wypożycza komputery). Pokoje: 1/2/5-osobowe, 2/3/4-osobowe, apartament 2 + 2. W cenie noclegu jest śniadanie. Hotel jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, na zgrupowania sportowców, szkolenia firmowe oraz konferencje. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc on-line, cennik znajduje się na stronie internetowej.

Balneo Centrum - centrum relaksacyjne z szeroką ofertą usług:

- fińska sauna, sauna parowa, infrasauna

- masaże

- wanna do hydromasażu, wanna Whirpool

- solarium

Usługi hotelowe

- restauracja, winiarnia, bar

- fitness, boisko zewnętrzne

- sala konferencyjna

- rzutki, billard, tenis stołowy, salon gier

Copyright © Agora SA