PEC POD SNEŽKOU

Ski Pec a.s., Zahrádky 257

542 21 Pec pod Skonu

Czeska Republika

tel.: +420 499 736 375, fax: +420 499 736 398

e-mail: info@skipec.com

www.skipec.com

Stacja Ski Pec a.s. to największe centrum narciarskie we wschodnich Karkonoszach. W regionie znajduje się kolejka linowa na najwyższy szczyt Republiki Czeskiej - Śnieżkę (1602 m n.p.m.). Pec pod Snežkou znany jest nie tylko jako punkt wyjściowy na szczyt Śnieżki, ale także jako prężnie działający ośrodek górski, zarówno w lecie, jak i zimą. Korzysta ze swojego położenia i wysokości, na której się znajduje (800-1602 m n.p.m.) - pokrywa śniegowa leży tu przez 5-6 miesięcy w roku. Warunki klimatyczne są podobne do tych, jakie panują na kręgu polarnym, co może być zaskoczeniem dla wielu gości.

Narciarze mają tu do dyspozycji kolej linową i dziewięć orczykowych wyciągów narciarskich. W godzinach wieczornych działają 3 wyciągi ze sztucznym oświetleniem, w tym trasa zjazdowa Javor, będąca najdłuższym i najlepiej oświetlonym stokiem w Republice Czeskiej. 65% tras w ośrodku jest sztucznie dośnieżanych. Dla fanów snowboardu przez cały sezon działa olbrzymi funpark zaopatrzony w rynnę snowboardową. Narciarze biegowi mogą podążać biegową Magistralą Karkonoską. Stacja Ski Pec a.s. zapewnia różnorodne warunki terenowe, w związku z czym cieszy się popularnością zarówno wśród rodzin z dziećmi jak i narciarzy o dużych wymaganiach.

W dolinie pod Śnieżką goście mogą korzystać z usług licznych hoteli, pensjonatów, basenów, dyskotek i restauracji. Tereny narciarskie są szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi, przede wszystkim z powodu dużego wyboru tras: od łączek do ćwiczeń aż po bardzo trudne tereny zjazdowe.

Do Skiarena Krkonoše - Ski Pec a.s. należą 4 ośrodki: Ski Pec pod Snežkou, Skiport Velká pa, Cerná hora - Janské Lázne, Skiareál Malá Upa. We wszystkich ośrodkach obowiązuje jeden skipass, między ośrodkami kursują skibusy.

Wyciągi narciarskie

- Łącznie - 10

- 4-osobowa kolej linowa - 1

- 9 wyciągów orczykowych

- przepustowość 9570 os./godz.

Trasy zjazdowe

- Łącznie -10

- długość 10,4 km, trasy łatwe, średnio trudne, trudne

- 65% tras sztucznie dośnieżanych (6,8 km)

- ratrakowane

- sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę wieczorem

Trasy biegowe

- Łącznie - 4

- długość 17,5 km, ratrakowane

Usługi

- szkółka narciarska dla dorosłych i dla dzieci

- wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

- serwis narciarski

- rynna snowboardowa

- skibus

- płatny parking

- kryty basen pływacki

- możliwość płatności kartą

Noclegi

8000 miejsc, tel. +420 499 736 280, fax +420 499 736 410

e-mail: turista@turistapec.cz

Aktualności

- widok z kamery panoramicznej można zobaczyć na stronie www.holidayinfo.cz oraz na stronie internetowej centrum narciarskiego www.skipec.com .

Copyright © Agora SA