SKI AREÁL MOSTY U JABLUNKOVA

SKI Beskydy, s.r.o.

739 98 Mosty u Jablunkova 1111

Czeska Republika

tel.: (+420) 558 339 750, (+420) 558 367 022, (+420) 602 749 084

e-mail: info@skimosty.cz

www.skimosty.cz

Ski areál Mosty koło Jabłonkowa to unikatowy ośrodek w Republice Czeskiej, który zapewnia aktywny wypoczynek przez cały rok. Mosty koło Jabłonkowa (540-690 m n.p.m) to jedna z najbardziej wysuniętych na wschód wiosek Republiki Czeskiej, ulokowana w szerokim siodle Przełęczy Jabłonkowskiej, w przepięknej okolicy Cieszyńskich Beskidów. Ośrodek oferuje doskonałe warunki dla narciarstwa zjazdowego oraz biegowego. Trzy średnio trudne trasy zjazdowe o łącznej długości 2100 m są oświetlone, sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Do dyspozycji gości jest także snowpark. Na szczyt tras zjazdowych kursują trzy wyciągi dla dorosłych i jeden dla dzieci.

W dolnej części stoku znajduje się zaplecze socjalne oraz bufet Ski Mosty z miejscami siedzącymi, gdzie można zjeść szybką przekąskę. Zaplecze gastronomiczne (w tym stylowa restauracja) mieści się we wspaniałym, wykonanym z barwion, Hotelu Gruo.

W ośrodku nie brak również dobrze przygotowanych tras dla narciarzy biegowych (łaczna długość tras wynosi 44 km). Wytrwali biegacze na pewno skorzystają z regularnie utrzymywanej trasy z Jabłonkowa przez Studeniczne na Girową lub Hrczawę. SKI areał dysponuje dobrze wyposażoną bazą techniczną ze stanowiskiem pogotowia górskiego, profesjonalnym serwisem narciarskim, wypożyczalnią nart oraz szkółką narciarską.

Przygotowane także szereg atrakcji dostępnych w sezonie letnim: park linowy dla dzieci i dorosłych, ściany do wspinaczki, bungee trampoliny, trampoliny dziecięce, park zabaw, zjazd na hulajnogach górskich, zjazd na linie - Gorolszus, rodeo oraz aerotrim. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne (ośrodek jest szczególnie polecany rodzinom z dziećmi) jak i grupy zorganizowane: wycieczki szkolne, firmy organizujące wyjazdy dla swoich pracowników. Wszyscy znajdą rozluźnienie i relaks w zachwycającym otoczeniu Beskidów Morawskośląskich.

Dominantą ośrodka jest jednak górski tor saneczkowy, pierwszy tego typu w całych Czechach i czynny przez okrągły rok. Długość toru wynosi 950 m, samotny zjazd ma 650 m długości. Na wózkach - saneczkach można zjeżdżać samodzielnie i w parach. Pasy bezpieczeństwa oraz skuteczne hamulce gwarantują każdemu uczestnikowi bezpieczną jazdę.

Ski areał Mosty koło Jabłonkowa jest czynny codziennie. Dzięki bardzo dobrze utrzymanym trasom zjazdowych, dobrym połączeniom komunikacyjnym oraz korzystnym cenom ośrodek staje się coraz popularniejszy w sezonie zimowym.

Ośrodek jest czynny codziennie 8:30-16:00.

16:00-17:00 - ratrakowanie stoków

17:00-21:00 - zjazdy wieczorne

Wyciągi narciarskie

Łącznie - 4

- przepustowość 2630 os./godz.

Trasy zjazdowe

- długość 2,1 km, średnio trudne

- sztucznie zaśnieżane i ratrakowae w 100%

- pełne oświetlenie tras zjazdowych - możliwość zjazdów wieczorem

Trasy biegowe

- długość 44 km, ratrakowane

- pełne oświetlenie 2 km trasy biegowej - możliwość biegania wieczorem

Usługi

- szkoła narciarska

- szkoła snowboardowa

- szkółka narciarska dla dzieci i początkujących

- wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

- profesjonalny serwis narciarski

- bezpłatny parking dla 130 samochodów

- placówka GOPR

- bufet

- gastronomia

Noclegi

www.skimosty.cz

www.mostyujablunkova.cz

Informacja: info@skimosty.cz