KRALICKI SNIEŻNIK / KRÁLICKI SNEŽNIK

www.skikuncice.cz

SKITECH Kuncice s.r.o.

Kuneice 56

788 32 Staré Mesto pod Snežnikem

Republika Czeska

tel. (+ 420) 777 719 900

(+ 420) 777 719 579

e-mail: info@skikuncice.cz

Skitech Kuncice to ośrodek narciarski położony 6 km od nowego przejścia granicznego Nowa Morawa - Staré Mesto, 15 km na południe od Lądka-Zdroju. Leży w okolicy masywu Králického Snežniku, na wysokości 650-850 m n.p.m., w spokojnej górskiej miejscowości Kuncice u Starého Mesta pod Snežnikem.

W ośrodku są 3 wyciągi o łącznej przepustowości 2500 os./godz. i osobny wyciąg przeznaczony do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych. Trasy zjazdowe o łącznej długości 4,5 km są codziennie przygotowywane. Trasy mają długość od 600 do 1400 m i są przeznaczone dla narciarzy o różnych umiejętnościach - od początkujących do zaawansowanych. Na początku miejscowości, przy dolnej stacji wyciągu Hájovna, znajdują się: bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów, centralna kasa, punkt informacyjny, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkółka narciarska i snowboardowa oraz bar. W środkowej części ośrodka można korzystać ze snowtubingu, snowparku, mostka akrobatycznego, baru oraz szatni. System zaśnieżania pokrywa 2,4 km tras, czyli 60%. Trasy są oświetlone na długości 700 m i zawsze przez rozpoczęciem nocnej jazdy ratrakowane. Wieczorem można też korzystać ze snowtubingu.

Aktualne warunki w ośrodku można sprawdzić na stronie www.skikuncice.cz.

Wyciągi narciarskie

Łącznie - 4

- wyciągi orczykowe - 3

- przepustowość 2500 os./godz.

- wyciąg dla dzieci - 1

Trasy zjazdowe

- długość 4500 m, łatwe, średnio trudne

- w 60% sztucznie dośnieżane, ratrakowane

- sztuczne oświetlenie na długości 700 m

Trasy biegowe

- długość 15 km

Usługi

- szkółka narciarska i snowboardowa

- wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego

- bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów

- bary, restauracje

- stacja benzynowa

Restauracja oferująca przez cały dzień gorące posiłki jest położona 100 m od wyciągu w centrum wioski. W Starém M'st' pod Sn'žn~kem, oddalonym o 3 km od ośrodka, można pójść do kina, muzeum, zagrać w kręgle i zrobić zakupy.

Noclegi

350 miejsc noclegowych w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.