BILÁ

Ski Vitkovice-Bilá Bilá 173

739 15 Staré Hamry

Czechy

tel. +420 558 690 163,

fax +420 596 617 819

e-mail: info@skibila.cz

www.skibila.cz

Ośrodek sportów zimowych Bilá leży w przepięknej dolinie rzeki Bily Potok, na wysokościach 518-774 m n.p.m. Do ośrodka łatwo dojechać trasą nr 56, która prowadzi przez Frýdlant nad Ostravicą. Bilá ma znakomite położenie - jest oddalona o 30 km od miasta Frýdek - Mistek i o 55 km od Ostrawy, jednej z najpopularniejszych aglomeracji na Morawach. Wielkim udogodnieniem dla narciarzy jest bezpłatny parking na 550 samochodów, ulokowany w odległości 100 m od wyciągów. Atutem ośrodka jest pełne zaśnieżenie wszystkich tras narciarskich przez 120 dni w roku. Ośrodek często organizuje ważne zawody sportowe o randze krajowej i europejskiej na trasie, która ma homologację FIS.

Dwie trasy zjazdowe są oświetlone, co daje możliwość jazdy wieczorem, w godz. 18.00-21.00 (oprócz niedziel). Przed wieczornymi zjazdami trasy są starannie ratrakowane. Ośrodek dysponuje niedawno zakupioną najnowocześniejszą maszyną do ratrakowania "Kasbohrer PB 600W", co znacznie poprawia jakość tras. Centrum posiada kolejkę typu Doppelmayr 4 - CLF, 4-osobową z trasami zjazdowymi 1100 m i 700 m. Oprócz tego trzy wyciągi orczykowe i jeden dla szkółki narciarskiej. Wszystkie stoki posiadają sprzęt do dośnieżania i są regularnie ratrakowane. Trasy biegowe są ratrakowane na długości 20 i 30 km. W ośrodku jest wydzielony snowpark z wieloma atrakcjami dla snowboardzistów. Trasy zjazdowe są dobrze przystosowane do jazdy na desce. Od sezonu 2007/2008 Bilá posiada wspólny skipas z nowym ośrodkiem narciarskim Mezivod~, oddalonym o 4 km. Ośrodek ten posiada bardzo dogodne trasy narciarskie dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi.

Bilá, dzięki starannemu przygotowywaniu tras i dbałości o dobre warunki dla narciarzy, należy do najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Beskidach.

Wyciągi narciarskie

- Łącznie: 4

- kolejka Doppelmayr 4 - CLF, 4-osobowa - 1

- przepustowość 2400 os./godz.

- wyciągi orczykowe - 3

- przepustowość 1650 os./godz.

Trasy zjazdowe

- długość 4500 m, łatwe, średnio trudne

- pełne dośnieżanie, ratrakowanie, sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę wieczorem

Trasy biegowe

- długość 54 km, ratrakowane

Usługi

- szkółka narciarska i snowboardowa

- wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego

- serwis narciarski

- bezpłatny parking

- bufety

Noclegi

Hotel www.hotelpokrok.cz, dalsze informacje na stronie internetowej ośrodka (www.skibila.cz)

Aktualności

- widok z kamery panoramicznej można zobaczyć na www.holidayinfo.cz oraz na stronie internetowej centrum narciarskiego.

Copyright © Agora SA