Skitouring w Południowym Tyrolu [WIDEO i ZDJĘCIA]

Skitouring, czyli wędrowanie i zjeżdżanie poza przygotowaną trasą na nartach, jest zdecydowanie starszy, niż narciarstwo wyciągowe. Ta, niegdyś niszowa, dyscyplina obecnie przeżywa renesans. Dlaczego? Zobacz nasz film z Dolomitów, może pomoże ci zrozumieć, za co kochamy takie spędzanie czasu w górach.

Z roku na rok skitouring cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. We Włoszech ten trend jest widoczny znacznie dłużej,  a co za tym idzie skitouring jest tu po prostu łatwiej uprawiać. W Południowym Tyrolu wytyczono niezliczoną ilość szlaków, a narciarze mogą legalnie podchodzić i jeździć w wielu miejscach, w tym na obszarach światowego dziedzictwa UNESCO. Dlaczego? Ponieważ ta odmiana narciarstwa nie wymaga żadnej poważniejszej ingerencji w naturę - wyciągów, ratraków czy naśnieżania.

My spróbowaliśmy, co ma do zaoferowania dla skitourowców region 3 Zinnen. Ponieważ była to jedna z najbardziej suchych zim we współczesnej historii Włoch, śniegu nie było wiele, jednak wystarczająco, by spędzić w górach nie jeden miły dzień.

Ten film jest jednym z sześciu powstałych podczas wyprawy SüdtirolTrip. Pozostałe możesz zobaczyć pod poniższymi linkami. Pod każdym tytułem skrywa się również galeria zdjęć.

Relacja #SüdtirolTrip | Wycieczka Giro delle Cime | Skitouring | Zjechać trasą Pucharu Świata | Włoskie Apres ski | Ekstremalne Apres ski

Franek Przeradzki