"Harakiri" i inne doznania. Najlepsze trasy i punkty widokowe w Zillertal.

"Harakiri" to wiele mówiąca nazwa trasy w dolinie Zillertal. Ten najbardziej stromy stok w Austrii znajduje się w Penken w Mayrhofen. Średnie nachylenie jego "ścianki" wynosi 78%. Odważysz się?

Austriacki Zillertal to jeden z najlepszych europejskich ośrodków narciarskich. Przekrojowo piszemy o nim w tekście Zillertal - 508 kilometrów bajkowych tras . Tym razem postanowiliśmy polecić Wam trzy najciekawsze, spośród niezliczonej ilości tamtejszych tras narciarskich.

Najdłuższa trasa zjazdowa w Austrii

Z Übergangsjoch - najwyżej położonego punktu terenu narciarskiego Zillertal Arena - droga prowadzi w dół aż do Zell am Ziller. 1 930 m różnicy poziomów! Całość możesz przejechać "na raz" o ile oczywiście po drodze nie zabraknie tchu w piersiach.

"Harakiri"

Najbardziej stromy stok w Austrii: trudna trasa na górze Penken w Mayrhofen, której nachylenie na stromym zboczu wynosi średnio 78%, stanowi wyzwanie nawet dla najlepszych narciarzy. Odważysz się?

"Schwarze Pfanne"

Z jedynego w Austrii całorocznego terenu narciarskiego, położonego na wysokości 3 250 m n.p.m. na lodowcu Hintertux, biegnie licząca 1 750 m trasa "Schwarze Pfanne" z metą w centrum Hintertux. Choć nie jest w żaden mierzalny sposób "naj-", każdy kto nią zjedzie z przyjemnością powtarza to jeszcze wielokrotnie.

Ponieważ jednak nie samymi trasami narciarz żyje i każdy powinien jej czasem odpiąć, polecamy również kilka najlepszych punktów widokowych w Zillertal

Najlepsze punkty widokowe w Zillertal

Zillertal | fot. Thomas Straub

Taras widokowy na lodowcu Hintertux

Taras leży na imponującej wysokości 3 250 m n.p.m. i dzięki kolejce linowej jest bez wysiłku dostępny dla każdego.

Płaskowyż Ahorn

Góra Ahorn wznosząca się tuż nad Mayrhofen oferuje wspaniałą panoramę Alp Zillertalskich.

Punkt fotograficzny Arena Stadl

na wysokości 2400 m n.p.m., pomiędzy Zell am Ziller a Gerlos, naszym oczom otwiera się zapierająca dech w piersiach panorama szczytów Alp Zillertalskich.

Taras schroniska Wedelhütte

Goście eleganckiego schroniska w nowoczesnym alpejskim stylu, z lampką wina w dłoni i wzrokiem skierowanym na lśniący bielą świat gór są w stanie zapomnieć nawet o swoich wyczynach na stoku...

Chcesz wiedzieć pierwszy o nowych tekstach w naszym serwisie? Polub Na narty.sport.pl na Facebook'u!

Rezerwacja noclegów >>