Zillertal - 508 kilometrów bajkowych tras

Znany większości polskich narciarzy austriacki lodowiec Hintertux to, dosłownie i w przenośni, zaledwie wierzchołek góry lodowej. Wokół tego słynnego lodowca działa olbrzymi, różnorodny i niejednokrotnie zapierający dech w piersi ośrodek Zillertal.

Doskonale utrzymane stoki o łącznej długości 508 km zapewniają pokaźną liczbę bajecznych tras o każdym stopniu trudności, począwszy od szerokich stoków o przyjemnym nachyleniu, a skończywszy na trudnych szlakach, które stanowią wyzwanie nawet dla najlepszych. Zillertaler Superskipass, narciarski karnet "all in one", udostępnia 179 kolejek i wyciągów. Rozmiary terenów narciarskich regionu oraz związane z tym niezliczone możliwości wyraźnie wyróżniają Zillertal, czyniąc tę dolinę szczególnie atrakcyjną dla fanów sportów zimowych. Tereny narciarskie z reguły nie leżą niżej niż na 2000 m n.p.m. i sięgają nawet 3 250 m (na lodowcu Hintertux ), co daje gwarancję śniegu na cały sezon. Ale na tym nie koniec: snowparki, stałe trasy slalomów i trasy z pomiarem prędkości, łatwo dostępne z wyciągów tereny do freeride'u, narciarskie przedszkola oraz liczne schroniska serwujące różnorodną kuchnię na światowym poziomie, a także malowniczo położone górskie restauracje ze słonecznymi tarasami.

Mapa tras ZillertalMapa tras Zillertal Narciarska panorama Zillertal Narciarska panorama Zillertal

Dolina Ziller w liczbach

Kto jeździł na lodowcu Hintertux , może myśleć że zna Zillertal. Tymczasem ta dolina oferuje narciarzom naprawdę imponujące możliwości jazdy po niezliczonych i niezwykle różnorodnych trasach. O ogromie całego ośrodka wyobrażenie dają liczby:

- 179 supernowoczesnych wyciągów

- 306 150 osób na godzinę - przepustowość wszystkich wyciągów

- 73% powierzchni terenów narciarskich w zasięgu systemu sztucznego naśnieżania

Przy tej ilości tras długie kolejki do wyciągów są czymś niespotykanym. Jeśli marzysz o jeździe po nietkniętym przez innych narciarzy "sztruksie" wystarczy zmobilizować się do wczesnej pobudki. Przez cały sezon wyciągi zaczynają pracę już o 7.30. Dzięki temu można przez kilka godzin jeździć po niezatłoczonych, idealnie równych trasach, by koło południa rozpocząć wylegiwanie się na słonecznym tarasie jednej z wielu restauracji czy schronisk na stoku.

Nowości w sezonie 2016/17

Dorfbahn Gerlos

Nowa, 10-osobowa kolejka kabinowa Dorfbahn Gerlos to już druga kolejka na terenie Isskogel. Dodatkowo, na trzypiętrowej dolnej stacji w centrum miejscowości będzie się znajdował sklep sportowy, wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu narciarskiego oraz parking.

6-osobowa kolejka krzesełkowa Waidoffen w Hochfügen

Nową kolejkę wyróżniają między innymi: zintegrowane ogrzewanie siedzeń, ultralekkie osłony przeciwwiatrowe, zamykające się automatycznie zabezpieczenia dla dzieci oraz łagodny spadek przy zejściu.

Funslope na lodowcu Hintertux

Na lodowcu Hintertux, na obszarze Sommerbergu, powstaje najeżona przeszkodami trasa funslope Hintertux, wspaniała atrakcja dla narciarzy i snowboardzistów, dzieci i dorosłych.

Wyjątkową atrakcją "nie narciarską" jest Pałac Lodowy

Pałac Lodowy na lodowcu Hintertux to jedyny w swoim rodzaju skarb natury, a przy tym też idealny i dostępny przez cały rok cel rodzinnych wycieczek. Wejście do lodowej jaskini znajduje się w odległości zaledwie 3 - 4 min spacerem od górnej stacji kolejki Gletscherbus. Magiczne obszary głęboko pod powierzchnią stoku narciarskiego można zwiedzać z przewodnikiem. Oczom zwiedzających szczelinę lodowcową prezentują się malownicze stalaktyty, ogromne, lśniące kryształy lodu, zamarznięte wodospady i lodowcowe jezioro.

Polub Na narty.sport.pl na Facebooku'u

Więcej informacji o Zillertal znajdziecie w naszym serwisie oraz na www.zillertal.at