Uwaga już można śmigać na legendarnej trasie na Siodełku

W weekend czekają wielkie emocje pod Tatrami. Można już śmigać po legendarnej alpejskiej trasie z Łomnickiej Przełęczy na Łomnicki Staw, a w najbliższą sobotę startuje siódma edycja międzynarodowego rodzinnego festiwalu ?Śnieżne Psy?. Dobra zabawa gwarantowana.

Od środy, dzięki dobrym warunkom śniegowym prawie (170 cm naturalnego śniegu), dostępna jest najbardziej stroma i wymagająca nartostrada w Tatrach. Licząca 1,2 km i zaczynająca się na wysokości 2190 m n.p.m. dedykowana jest najlepszym narciarzom i przyrównywana do najtrudniejszych tras w Chamonix, Ischgl czy Verbier. Łomnickie siodło i tzw. Francuską muldę uwielbiają narciarze i snowboardziści, a okoliczne kotły są dużym wyzwaniem i ekstremalną przygodą dla freeriderów. Dzięki opadom śniegu w Tatrach można już korzystać z tej atrakcji i pomknąć najbardziej stromą i najdłuższą - bo liczącą ponad 5,5 kilometra - trasą z Łomnickiego Siodełka do stacji Start. Określona jako druga najdłuższa nartostrada na Słowacji może poszczycić się jednocześnie najwyższym położeniem, jak i najwyższym przewyższeniem. Na szczyt można dostać się korzystając kolejno z trzech wyciągów: ekspresowej 6-osobowej kanapy Tatrzańska Łomnica - Start, 15-osobowej gondoli Start -Skalnate Pleso a potem 2-osobowej kanapy Skalnate Pleso - Łomnicke Sedlo.

Wysokie Tatry uwielbiają również rodziny z dziećmi. Wynika to nie tylko z charakteru ośrodków, w których dominują trasy łatwe, ale także z celowej polityki gospodarzy stacji, którzy oferują zwłaszcza najmłodszym narciarzom, znakomite warunki na stoku i atrakcje poza nim. Jedną z nich jest rodzinny festiwal "Śnieżne Psy".

Festiwal Śnieżne PsyFestiwal Śnieżne Psy fot. inf. pras. fot. inf. pras.

W tym roku odbywa się on w sobotę i niedzielę, 20-21 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Gdzie? Jak zawsze w Tatrzańskiej Łomnicy ( www.vt.sk )! Na rodziny czekają liczne atrakcje, konkursy, zapowiadana jest wspaniała pogoda oraz duża ilość śniegu. Wielką atrakcją dla małych i dużych będą wspaniałe psy rasy husky oraz nasze rodzime owczarki tatrzańskie, o tak łagodnym i przyjaznym nastawieniu, że dzieci nie mogą się od nich oderwać. Odważni rodzice mogą, po krótkim instruktażu, spróbować jazdy na saniach zaprzęgniętych w malamuty, alaskany czy owczarki alzackie. Ci, którym zależy na bezpieczeństwie i na śmiganiu poza trasowym w górach, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas zajęć lawinowych z ratownikami z Zachrannej Służby.

Harmonogram imprezy

Każde dziecko, które przyniesie ze sobą pluszowego psa otrzyma upominek od organizatorów z Tatry Mountain Resorts a.s.

W Wysokich Tatrach gwarantujemy 24 km tras zjazdowych w tym 12 km łatwych niebieskich tras dla rodzin z dziećmi. 20 km technicznie naśnieżanych tras zapewnia szusowanie przez 5 miesięcy w roku. Goście mają do dyspozycji 20 kolejek i wyciągów, bezpłatny parking w Tatrzańskiej Łomnicy, najnowocześniejszą 15-miejscową kolej linową na Łomnicki Staw, 24,6 km tras biegowych w Tatrzańskiej Łomnicy i 102 km Wysokich Tatrach , szkoły narciarskie Tatry Motion i 5 sklepów sportowych . - mówi Juraj Chovaniak, dyrektor ośrodka w Wysokich Tatrach - A po nartach również czeka moc atrakcji - sale zabaw, z w tym unikalnym na skalę europejską dziecięcym indoor fun parkiem Koziołkowo (Kamzkovo). Ponadto na najmłodszych czekają ultra wygodne i przyjazne dzieciom toalety, mini galeria tatrzańskich zwierząt i outdoor park. Jest tu więc wszystko co zapewnia najmłodszym pociechom i ich opiekunom maksymalny komfort i znakomite warunki - podsumowuje Chovaniak.