Hintertux - Austria

Hintertux to chyba najatrakcyjniejszy dla narciarzy lodowiec, z licznymi stromymi i urozmaiconymi trasami. Nie dośc, że jest tam bardzo dużo tras na lodowcu - aż 75 km , to na dodatek znakomita większość z nich jest średniotrudna i trudna.

Oceń ośrodek na Forum>>>

3250 m to najwyższy punkt tego słynnego regionu narciarskiego. Można tam dojechać uruchomionymi od tego sezonu kabinkami zwanymi "Gletscherbus 3" . Zimą na lodowcu działa 21 wyciągów (pięć gondoli, sześć krzeseł i dziesięć orczyków) obsługujących 89 km tras. Latem jest 18 km tras.

Chętnie przyjeżdżają tu na treningi ekipy wyczynowych narciarzy. Spotkać można m.in. Hermanna Mayera, Janicę Kostelić, a także polskich zawodników.Znajdujący się w obrębie kompleksu sportów zimowych "Zillertal 3000" lodowiec to jednak tylko jeden z licznych terenów narciarskich. Jeśli weźmiemy pod uwagę miejsca położone wzdłuż doliny Tux - do wyboru będzie 230 km i 67 wyciągów, jeśli dodamy ośrodki w sąsiedniej dolinie Zillertal - czeka 500 km nartostrad i ok. 150 km wyciągów.Znajdujące się w dolinie Tux miejscowości (w sumie pięć: Vorderlanersbach, Lanersbach, Juns, Madseit i Hintertux) żyją głównie z turystów i narciarzy. Bazą noclegową (zwykle tańszą niż hotele tuż pod lodowcem) są miejscowości należące już do doliny Zillertal.

Szczególnie chętnie przyjeżdżają wówczas snowboardziści - od maja do października przyciąga ich World Cup halfpipe oraz King Size Fun Park. Znajduje się tam najwyżej w Europie położony halfpipe, na którym odbywają się mistrzostwa o Puchar Świata.

Sezon

Na lodowcu można jeździć przez cały rok niżej sezon narciarski trwa od grudnia do końca kwietnia.

Tereny narciarskie: 550 - 3286 m n.p.m.

Trasy narciarskie: W dolinie Zillertal łącznie 428 km, (50 km trudne, 257 km średnie, 121 km łatwe), z tego 75 km tras na lodowcu, (15 km trudne, 41 km średnie, 19 km łatwe),

Snowboard: halfpipe na lodowcu(100 m długości) .

Internet:

www.tux.at

Narty, wiązania, snowboard - kup i sprzedaj korzystając z naszych darmowych ogłoszeń.

Copyright © Agora SA