Tatry Super Ski i Góral Skipass podpisały umowę o współpracy

Od lat mówi sie ze górale potrafia się ino kłócić ale nie porozumieć. Jednak ostania decyzja podhalańskich i pienińskich stacji narciarskich świadczy ze porozumienie jest mozliwe.

W czwartek 15 listopada oficjalnie została podpisana umowa o współpracy stacji narciarskich działających w ramach TatrySki i Góral Skipass. " Nasza decyzja o współpracy jest wyjściem na przeciw coraz większym wymaganiom stawianym przez narciarzy. Chcemy aby cały region miał jak najbardziej szeroka i atrakcyjna ofertę a to możemy uzyskać jednocząc siły a nie konkurować ze sobą   " mówi Roman Krupa koordynator projektu ze stacji Witów-Ski w Witowie.  Dzięki tej współpracy na narciarzy czeka 90 tras narciarskich w 14 stacjach na 45 kilometrach świetnie przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności w tym kilku z homologacją FIS czyli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. " Tatry Super Ski tak nazywa się nowa karta narciarska która od nadchodzącego sezonu obowiązywać będzie w  14 stacjach narciarskich na Podhalu, w Pieninach, ale także na Słowacji. Karnet będzie można kupić nie tylko w stacjach, a także w internecie.

Nowy skipass obowiązywać będzie w stacjach  Kotelnica Białczańska, Bania Ski & Fun, Kaniówka w Białce Tatrzańskiej GrapaSki, Koziniec Ski w Czarnej Górze,  Czorsztyn Ski wKluszkowcach,  Jurgów Ski w Jurgówie,  Bachledka Ski & Sun w Słowackim Ździarze, w Zakopanem na stokach Harendy i Polany Szymoszkowej, Stacja Narciarska Suche w Suchym, Witów-Ski w Witówie a także w stacjach PKL Palenica w Krynicy Zdroju oraz na  Mosornym Groniu  w Zawoi.

Niestety ze względów technicznych jaką jest inny system bramek elektronicznych na dzień dzisiejszy w projekcie nie uczestniczą stacje Rusiński w Bukowinie Tatrzańskiej oraz stacja Małym Cichym. jednak may nadzieję ze w najblizszym czasie i te stacje dołączą do naszego projektu. Jedna wspólna karta to duze ułatwienie dla narciarzy i spowoduje że bez kupowania nowych biletów będziemy mogli z zakupionym przez internet skipassem korzystać z dowolnych tras bez stania w kolejkach do kasy. " dodaje Roman Krupa.

Mając juz karty TatrySki i Góral Skipass nie musimy ich juz na poczatku sezonu wymieniać gdyż w nadchodzącym seznie nadal będą ważne a ich wymiana bedzie następować stopniowo. Co oferuje nam karta Tatry Super Ski. " Na zakupionym skipassie bedziemy bez tracenia czasu w kolejkach mogli dowolnie wybierać gdzie i kiedy bedziemy jezdzić. Kupujac skipass mozemy wybrac opcję uprawniająca do korzystania z wyciągów przez dwie, cztery i sześć godzin, oraz całodzienne i kilkudniowe. To sa wspólne propozycje jednak każda stacja bedzie mial w swojej ofercie warianty które beda tylko w danej stacji np jazda wieczorna. Nowe skipassy będzie można kupić na stronie tatrysuperski.pl. " mówi Roman Krupa koordynator projektu ze stacji Witów-Ski w Witowie.

Zła wiadomością jest zlikwidowanie kart punktowych które cieszyły sie duzym powodzeniem wsród rodzin z dziecmi czy tez podczas szczytu sezonu kiedy w kolejce do wyciagu stalo sie kilkadziesiat minut. taka karta zapewniała okreslona liczbe przejazdow bez ram czasowych i byla najpopularniejszą ofertą. Nie wiadom co skłoniło włascicieli stacji do takiego kroku czy dertonizacja Białki Tatrzańskiej na rzecz dynamicznie rozwijącego się Szczyrku który na prestizowych targach Snow Expo po raz drugi otrzymał tytuł najlepszej stacji narciarskiej w Polsce, czy tez silna konkurencja ze strony Słowackich i Krynickich stacji narciarskich.

Jedno jest pewne skorzystaja na tym narciarze którzy na jednym skipassie będą mogli korzystac z urozmaiconych tras narciarskich. Jak to bedzie funkcjonowało w rzeczywistości zapoznamy sie juz za kilka tygodni.