Gdzie jeździli w tym sezonie celebryci?

Gwiazdy (czy też może nieco szerzej: sławy) to, jak powszechnie wiadomo, nie są zwykli ludzie. Dlatego kiedy my (czyli właśnie zwykli ludzie) siedzimy w ciasnym boksie w pracy, zakatarzeni i wpatrujący się w zakurzony monitor, one szusują po narciarskich stokach. A gdzie wybierały się w tym sezonie? Zobaczcie sami.
Kasia Tusk. Kasia Tusk. AG

Kasia Tusk - Solden

Czołowa polska blogerka, córka najlepszego obecnie polskiego premiera podzieliła się na swoim słynnym i wzbudzającym kontrowersje blogu Make Life Easier mnóstwem zdjęć z wyjazdu do Solden w austriackim Tyrolu. Co prawda przeważają wśród nich fotografie modowych stylizacji głównie w postaci swetrów (koniecznie z dodatkiem zimowej czapki) oraz tego, co akurat Kasia, czy jej koleżanka Zosia, właśnie jadły, ale znaleźć można też kilka obrazków, na których znajdują się narty. Niby tylko w tle, ale zawsze. Na paru innych panna Tusk ma też na nogach buty narciarskie i wolimy wierzyć, że użyła ich do jeżdżenia, a nie tylko do pozowania. W końcu być w Tyrolu i nie skorzystać z takich stoków?

Prezydent Bronisław Komorowski na szczycie w Davos Prezydent Bronisław Komorowski na szczycie w Davos Fot. Jean-Christophe Bott AP

Bronisław Komorowski - Istebna

Prezydent Komorowski niegdyś pasjami polował na zwierzęta, teraz zajmuje się polowaniem na pogodę dla bogaczy narciarzy. Szczególnie upodobał sobie ośrodek Zagroń w Istebnej w powiecie cieszyńskim, w którym tej zimy był już dwa razy, szusując po stokach. Lokalizacja niespecjalnie dziwi, biorąc pod uwagę, że Istebna jest zaledwie o rzut kijkiem od prezydenckiej willi w Wiśle. Prezydent zapowiada też, że dwa narciarskie wyjazdy w tym sezonie to nie wszystko i jeszcze do Istebnej przyjedzie zanim śnieg stopnieje.

Joanna Jabłczyńska Joanna Jabłczyńska Agencja Gazeta

Cała rzesza gwiazd - słowackie Tatry

Słowackie Tatry cieszą się wśród polskich narciarzy niesłabnącym powodzeniem z tego powodu, że to z jednej strony wciąż Tatry - czyli góry znane, kochane, nasze własne i do których mamy przeogromny sentyment, a z drugiej strony to jednak zagranica. Właśnie w Tatrziczkach sezon zaczęły takie gwiazdy jak aktorki Julia Pietrucha, Joanna Jabłczyńska i Maria Niklińska, aktor Antoni Pawlicki oraz Staszek Karpiel-Bułecka, jeden z najbardziej utytułowanych polskich narciarzy freestylowych, wokalista zespołu Gooral oraz bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecki z Bratanków Zakopower. Znani i lubiani, albo i niekoniecznie lubiani, ale i tak wciąż znani jeździli na trasach Chopoka i Tatrzańskiej Łomnicy.

Jolanta Fraszyńska. Jolanta Fraszyńska. www.KAPIF.pl

Jolanta Fraszyńska - Zakopane

Pierwszą myślą na dźwięk słowa ''narty'' jest ''Adam Małysz''. Drugą ''dwie''. A trzecią ''Zakopane''. To pierwsze i trzecie przynajmniej w naszym kraju. Dlatego nie dziwi, że znana aktorka zdecydowała się spędzać ferie zimowe ze swoją córką właśnie w zimowej stolicy Polski. Nie przechadzały się jednak, jak większość turystów w Zakopanem całymi dniami po Krupówkach, fotografując się z białym misiem, ale - jak wieść niesie - większość czasu spędziły na stoku.

Dorota Gardias Dorota Gardias Agencja Gazeta

Dorota Gardias - austriackie Alpy

Pogodynka TVN, która z mapy konturowej Polski z kilkoma naniesionymi na nią liczbami uczyniła jedną z chętniej oglądanych rzeczy w naszej telewizji, lubi jeździć na nartach. Niedawno jeszcze deklarowała, że jej ulubionym miejscem na śnieżne szaleństwa jest Białka Tatrzańska, w tym roku wybrała się jednak w austriackie Alpy. Specjaliści od skomplikowanych relacji interpersonalnych w świecie celebrytów twierdzą, że prezenterka musiała odpocząć po zakończeniu jej głośnego związku z niejakim Patrykiem Kalskim. Nie-specjaliści twierdzą, że myśleli, iż głośnym związkiem jest ten Brada Pitta i Angeliny Jolie.

Kate Rozz i Piotr Adamczyk. Kate Rozz i Piotr Adamczyk. KAPIF

Piotr Adamczyk i Kate Rozz - szwajcarskie Alpy

Kate Rozz, która tak naprawdę urodziła się w Białymstoku jako Katarzyna Gwizdała, od niedawna jest żoną naszego narodowego specjalisty od grania ról heroicznych. Jeszcze zanim doszło do ślubu, para spędziła Sylwestra na alpejskich stokach w Szwajcarii. Niektórym jak widać nawet kurs franka niestraszny.

Tomasz Zubilewicz Tomasz Zubilewicz Agencja Gazeta

Tomasz Zubilewicz - Austria

Jego ulubionym miejscem narciarskim miała być Tatrzańska Łomnica. Kolega z pracy Doroty Gardias jednak zdecydowanie temu zaprzecza.

Jeden z portali internetowych podał informację, że najchętniej jeżdżę na nartach w Tatrzańskiej Łomnicy. Informuję zatem, że w tym roku wybieram się z deskami do Austrii. Rok temu poznawałem na nartach lodowce w Solden, a dwa lata temu wybrałem się do doliny Zillertal - pisze prezenter pogody na swoim blogu.

Narciarka na stoku Narciarka na stoku fot. Internet

Bliżej nieznana gwiazda - bliżej nieznane miejsce

Nie mamy pojęcia, kim jest ta persona. Nie jesteśmy też do końca pewni, czy chcemy to wiedzieć, choć jakaś mroczna część duszy pewnie pragnęłaby tej informacji. Ale sądząc z tego, co spece określają mianem ''imidżu'' musi być gwiazdą. Gdziekolwiek byście się nie wybierali na narty, wypatrujcie jej uważnie. Może uda się Wam rozwikłać tę tajemnicę.

Łukasz Miszewski