Czy narciarki mogą być ładne?

Ha! ?Pytanie to w tytule, postawione tak śmiało, choćby z największym bólem, rozwiązać by należało? - chciałoby się zacytować klasyka.Otóż narciarki nie tylko mogą być ładne ale nawet są. A nawet nie tyle ładne co piękne, seksowne i olśniewające. I w dodatku mają całą masę fantastycznych zainteresowań. Zresztą, przekonajcie się sami.
Frida Handsdotter Frida Handsdotter fot. Internet

Frida Handsdotter

ur. 13 grudnia 1985 w Västerås - szwedzka narciarka alpejska. Specjalizuje się w slalomie specjalnym. Dotychczas jej najlepszym rezultatem w Pucharze Świata jest 2. miejsce w slalomie w Ofterschwangu 7 marca 2009. Od tego czasu jest postrzegana jako kandydatka na gwiazdę. My będziemy jej kibicować!

Frida Handsdotter

Gretchen Bleiler Gretchen Bleiler fot. Internet

Gretchen Bleiler

ur. 10 kwietnia 1981 w Toledo, Ohio, Stany Zjednoczone - amerykańska snowboardzistka. Zaczęła jeździć na desce w wieku lat 11, na zawodowstwo przeszła w 96 roku, mając "już" 15 wiosen na karku. Jako pierwsza kobieta ustała ewolucję Crippler 540 podczas zawodów. Startowała na igrzyskach w Turynie, gdzie zdobyła srebrny medal w halfpipe'ie. W czasie wolnym od snowboardu uprawia surfing i kolarstwo górskie, interesuje się również dekoracją wnętrz i modą. My interesujemy się nią.

Gretchen Bleiler

Jennifer Heil Jennifer Heil fot. Internet

Jennifer Heil

ur. 11 kwietnia 1983 r. -Na nartach stanęła w wieku lat dwóch! Kanadyjska narciarka, specjalistka narciarstwa dowolnego, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska. Zdobyła złoty medal na igrzyskach w Turynie w 2006 r. Cztery lata później, podczas igrzysk w Vancouver, zdobyła srebrny medal olimpijski. W 2011 roku zakończyła karierę, zaraz po zdobyciu złotego medalu na Mistrzostwach Świata w jeździe po muldach . Angażuje się w działalność organizacji charytatytywnych, m.in.: "Because I am a Girl", "Right to Play". Pomagała również założyć firmę "B2ten" której celem jest zbieranie funduszy na wspomaganie sportu amatorskiego w Kanadzie. My wspieramy ją w jej pozanarciarskiej karierze.

Jennifer Heil

Julia Mancuso

ur. 9 marca 1984 w Squaw Valley w stanie Kalifornia - amerykańska narciarka alpejska i mistrzyni olimpijska w slalomie gigancie z Turynu oraz wicemistrzyni olimpijska w zjeździe z Vancouver oraz superkombinacji. Jest 4-krotną medalistką mistrzostw świata. Jako zdobywczyni trzech medali olimpijskich jest najbardziej utytułowaną amerykańską narciarką alpejską w tej dyscyplinie. W 2006 roku została, jako pierwsza kobieta w historii, twarzą firmy Lange. Naszym zdaniem to świetny wybór firmy Lange.

Julia Mancuso

Kimiko Zakreski Kimiko Zakreski fot. Internet

Kimiko Zakreski

ur. 31 grudnia 1983 w St. Albert, Alberta - kanadyjska snowboardzistka polsko-japońskiego pochodzenia. Reprezentantka Kanady na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 w Vancouver. Zakreski po raz pierwszy stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w sezonie 2008-09, zajmując drugie miejsce w Limone Piemonte we Włoszech. Występowała w kanadyjskiej MTV w serialu "Summer Sessions". My niestety nie mamy kanadyjskiego MTV :(

Kimiko Zakreski

Kristi Leskinen Kristi Leskinen fot. Internet

Kristi Leskinen

ur. 10 lutego 1981 r. - amerykańska narciarka, specjalistka narciarstwa dowolnego. Jej największym sukcesem jest srebrny medal w half-pipe'ie wywalczony na mistrzostwach świata w Ruka. Jest pierwszą kobietą na świecie, która wykonała ewolucję "rodeo 720"- z dwoma obrotami, głową w dół. Nawet nie chcemy sobie wyobrażać jak to wygląda. A w zasadzie chcemy. Prawdopodobnie tak tylko lepiej.

Kristi Leskinen

Sarah Burke Sarah Burke fot. Internet

Sarah Burke

ur. 3 września 1982 r. - kanadyjska narciarka, specjalistka narciarstwa dowolnego. Jej największym sukcesem jest złoty medal w half-pipe'ie wywalczony na mistrzostwach świata w Ruka. Poza stokiem interesuje się szydełkowaniem gotowaniem, pieczeniem. Również maluje i wspina się na ściankach. Ubierze, nakarmi i namaluje portret. Żona idealna.

Sarah Burke

Therese Johaug Therese Johaug fot. Internet

Therese Johaug

ur. 25 czerwca 1988 r. w Os - norweska biegaczka narciarska, mistrzyni świata z Oslo w biegu na 30 km, mistrzyni olimpijska w sztafecie 4x5 km z igrzysk w Vancouver, brązowa medalistka mistrzostw świata w Sapporo (2007) i mistrzostw świata w Oslo (2011). Therese cierpi na lęk wysokości. W ramach walki ze swoją słabościa, pod namową swojego psychologa, weszła na Mont Blanc. Gratulujemy! A oto fragment wywiadu z Therese: "Co tydzień otrzymuję kilka zaproszeń do uczestnictwa w różnych imprezach, programach telewizyjnych i uroczystościach w całej Norwegii. Ostatnio zaproszono mnie z rodzicami na otwarcie wystawy rolniczej, a ponieważ mamy gospodarstwo, proszono mnie o przywiezienie kilku krów, z którymi miałam pozować do zdjęć" Krowy to mają życie!

Therese Johaug

Lindsey Vonn Lindsey Vonn fot. Internet

Lindsey Vonn

ur. 18 października 1984 w St. Paul, Minnesota - amerykańska narciarka alpejska, mistrzyni i brązowa medalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni (supergigant i zjazd) i trzykrotna wicemistrzyni świata. Trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata (2007/2008, 2008/2009, 2009/2010) oraz trzykrotnie Małej Kryształowej Kuli w zjeździe i dwukrotnie w supergigancie i superkombinacji. Jest jedną z pieciu kobiet w historii narciarstwa, które wygrywały zawody Pucharu Świata w każdej z pięciu dyscyplin (slalom, gigant, super gigant, zjazd i kombinacja). Jest też oczywiście najbardziej utytułowaną amerykańską narciarką alpejską. W czasie wolnym od narciarstwa gra w tenisa, jeździ rowerem, czyta. Lubi również oglądać "Prawo i porządek". Chętnie byśmy poczytali z nią wspólnie albo obejrzeli kilka odcinków serialu. Pytanie brzmi: czy Lindsey jest największą celebrytką wśród narciarek ponieważ jest najładniejsza czy ponieważ najlepiej jeździ na nartach? Co do drugiego twierdzenia to znaleźliby się pewnie tacy, którzy palmę pierwszeństwa przyznaliby Marii Riesch (dwukrotna złota medalistka olimpijska,) nota bene prywatnie przyjaciółce Lindsey. Co do drugiego - tu już każdy może sobie wybierać wedle gustu. Jedno jest pewne, Lindsey daje radę. I na stoku, i poza nim!

Lindsey Vonn

Maria Riesch Maria Riesch fot. Internet

Maria Riesch

ur. 24 listopada 1984 w Garmisch-Partenkirchen - niemiecka narciarka alpejska, dwukrotna mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata. Jest także dwukrotną brązowa medalistka mistrzostw świata. po nartach jeździ na rowerze oraz gra w tenisa (być może wspólnie z Lindsey Vonn). Natomiast w tenisa musi być niezła, jest sklasyfikowana w niemieckim związku tenisowym! Pyknęlibyśmy sobie z nią kilka gemów.

Marie Riesch