Sezon zaczął się na dobre. Gdzie jeździć w Polsce jeszcze przed Gwiazdką?

Był Ksawery, były odwilże i srogie mrozy. Tam gdzie działa sztuczne naśnieżanie i temperatury pozostają ujemne, można już śmiało jeździć na nartach. Inne stacje wciąż czekają na łaskawość matki natury. Wiele stacji wydłuża godziny otwarcia. W większości miejsc w weekendy wyciągi działają już od 8 rano. W raporcie przedstawiamy informacje o konkretnych stacjach i wyciągach w Polsce.
Widok z Kasprowego Wierchu Widok z Kasprowego Wierchu źródło: FB Polskie Koleje Linowe

Zakopane, Podhale, Zawoja

W weekend 14-15.12 Zakopane rusza z pełną mocą. Na Szymoszkowej, Harendzie, Nosalu i w Witowie można w tym czasie jeździć za pół ceny. Podobnie na Gubałówce (działa kolej i orczyk) i na Kasprowym Wierchu. Polska góra gór cierpi w tym momencie na niedosyt śniegu. Trasy narciarskie i oba wyciągi krzesełkowe pozostają zamknięte. Aktualne informacje: pkl.pl

Narciarzy ucieszy zwłaszcza fakt, że w tym sezonie będzie działało krzesło na Nosalu. Daje to możliwość wyjazdu na sam szczyt. Właściciele wyciągu porozumieli się z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Więcej informacji: nosal.pl

Poza opisanymi działają już mniejsze i większe stoki w całym regionie: Kotelnica Białczańska, Małe Ciche, Rusin Ski i inne. W Zawoi od 14 grudnia działa Mosorny Groń - trasa o długości 1300 m z homologacją FIS. Więcej informacji: www.pkl.pl/mosorny/home

Wiesz o wyciągach, o których nie napisaliśmy? Napisz do nas: nanarty@agora.pl lub na naszym FB

Złoty Groń, 13.12.13 Złoty Groń, 13.12.13 źródło: FB Złoty Groń

Szczyrk i Istebna

W Szczyrku dodatnie temperatury zahamowały otwieranie wyciągów. W grze pozostał tylko Biały Krzyż, oraz Czyrna i wyciąg Krasnal.

Jeśli chodzi o Ośrodek Narciarski Skrzyczne COS Szczyrk, otwarcie sezonu jest planowane na 20 grudnia. 16 grudnia odbędzie się oficjalne otwarcie nowej 4-osobowej kanapy na Skrzycznem, jednak tego dnia narty możemy jeszcze zostawić w domu.

Więcej informacji: www.facebook.com/MiastoSzczyrk

W Istebnej Działa zarówno Złoty Groń (na zdjęciu) jak i Zagroń. Warunki narciarskie rewelacyjne.

Wisła Stożek Wisła Stożek żródło: stozek.narty.pl

Wisła

W Wiśle pojeździmy na Stożku, otwarte są tam wszystkie trasy oprócz czarnej. Wyciągi ruszają o 8 rano i działają do zmierzchu. W Soszowie można korzystać z trasy nr 2 (niebieska) o długości 1300 m. Na tej trasie pokrywa ubitego śniegu to 20-30 cm. Trasa nr 1 (czerwona) jest stale naśnieżana, ale na razie jest na niej ok. 10 cm śniegu. Pozostałe trasy są zamknięte. Ośrodek jest czynny w godz. 8:00-21:00. W Stacji narciarskiej Cieńków 14 grudnia startuje wyciąg orczykowy B i trasa nr 3 (niebieska) o długości 350 m.

Więcej informacji FB/Miasto Wisła, wisla.pl

Krynica

Od soboty 14 grudnia 2013 r. czynna będzie najdłuższa na Jaworzynie Krynickiej trasa narciarska nr 1 (2600 m). Równolegle z trasą nr 1 zostanie uruchomiona trasa i wyciąg szkoleniowy dla dzieci "Żółwik" na szczycie Jaworzyny (1114 m n.p.m.). Czynna jest cały czas trasa nr 3 (650 m). Karnet narciarski 9:00 -15:00 do 19.12.2013 r. kosztuje 50 zł. W weekend startuje również stacja Azoty. Na trasie leży około 30 cm śniegu, warunki narciarskie są dobre, a jeździć można od 9 do 16.

Więcej: www.jaworzynakrynicka.pl | www.cnazoty.pl

Biały Jar 13.12.13 Biały Jar 13.12.13 źródło: FB/Winterpol Karpacz Biały Jar

Karpacz

W Karpaczu niewielka ilość śniegu wciąż nie pozwala na uruchomienie większości wyciągów. W ośrodku Biały Jar dział jeden wyciąg, a warunki na nim są bardzo dobre. W weekend stok czynny jest do godziny 22.

Winterpol 13.12.13 Winterpol 13.12.13 źródło: winterpol.eu/zieleniec/

Zieleniec

Wyciąg Winterpol w Zieleńcu działa do 22. Na stoku zalega od 40 do 80cm śniegu, a warunki narciarskie są idealne. Więcej: http://winterpol.eu/zieleniec/

Informacje o pozostałych stokach można sprawdzać na www.zieleniec.pl

Wiesz o wyciągach, o których nie napisaliśmy? Napisz do nas: nanarty@agora.pl lub na naszym FB