6 pomysłów na aktywne ferie w mieście

Ferie w toku. Spędzacie je w swoim mieście? Nie ma problemu - tu także czeka na was mnóstwo atrakcji, które mogą choć w pewnym stopniu zastąpić narciarski wyjazd. Nasza ostatnia propozycja kojarzy się z górami, ale niekoniecznie z zimą...
urban skiing urban skiing źródło: bbc.com

Narty w mieście

Brak gór nie jest przeszkodą - w polskich miastach nie brakuje sztucznych stoków, na których możemy stawiać pierwsze narciarskie kroki lub szlifować dotychczasowe umiejętności.

Na górkę możemy wybrać się całą rodziną lub wynająć instruktora. Warto zaplanować sobie lekcje także na parę dni przed planowanym wyjazdem, by w góry wyjechać już nieco rozjeżdżonym.

Dla zaawansowanych narciarzy, który zostali w mieście, nowym wyzwaniem mogą być skoki z usypanych w parkach skoczni czy zjazdy po poręczach - tzw. urban skiing - uwaga, to rozrywka tylko dla pełnoletnich, zaawansowanych zawodników:)

Biegówki Biegówki źródło: destinacija-rogla.si

Biegówki

Jeżeli jest śnieg (a ma jeszcze padać w tym roku) wybierzmy się na biegówki. Najfajniej jest zorganizować sobie kilkukilometrową wycieczkę w parę osób. Przy wypożyczalniach wyznaczane są często trasy, co znacznie ułatwia bieganie.

Narty biegowe, podobnie jak narciarstwo zjazdowe, angażują wszystkie partie naszych mięśni, kształtują sylwetkę i wspomagają odporność.

Łyżwy Łyżwy źródło: copenhagenhostellife.wordpress.com

Łyżwy

Wielbicielom Frozen (Kraina Lodu - disneyowska produkcja) i tańców na lodzie polecamy łyżwy. To doskonała zabawa, ale też wysiłek idealnie kształtujący sylwetkę i wspomagający partie mięśni, które mogą się przydać na kolejnym narciarskim wyjeździe.

Obecnie w np. Warszawie do wyboru mamy aż 17 lodowisk!

Prawie wszystkie z nich oferują wypożyczalnie sprzętu, ale jeżeli zamierzamy jeździć częściej, warto zaopatrzyć się w swoje łyżwy (ze względów higienicznych, oraz własnej wygody). Przystępną ofertę znajdziemy w dużych hipermarketach - ok. 60 zł za parę .

hokej hokej źródło: cbc.ca

Hokej

To dyscyplina dla odważnych i tych, którzy czują się na tyle pewnie na łyżwach, by spróbować czegoś nowego. Można samemu spróbować trafiać kijem w krążek, ale szybsze efekty da nam na pewno zapisanie się do jednej ze szkółek, których powstaje w Polsce coraz więcej.

narto-rolki narto-rolki źródło: gizmag.com

Rolki

Alternatywą dla nart są nartorolki, dla łyżew zaś - rolki. Na pewno na wiosnę, gdy lodowiska już zostaną zamknięte jest to wspaniała kontynuacja zimowego sportu. Dla zmarźluchów hala rolkarska będzie zaś idealnym rozwiązaniem nawet w środku zimy. Są one zazwyczaj połączone ze skateparkami, gdzie znajdziemy przeróżne atrakcje dla rolkarzy.

Nartorolki zaś to substytut nart latem, czy też zimą w przypadku braku śniegu... Na przejażdżkę można się wybrać do parku, czy naszą inną ulubioną trasą spacerową.

Poniżej zamieszczamy listę skateparków w Polsce:

http://www.rolki.net.pl/skateparki/

ścianka wspinaczkowa ścianka wspinaczkowa fot. sportografia.pl

Ścianka wspinaczkowa

Ogólnorozwojową aktywność, która dodatkowo wyrabia zmysł równowagi, zapewni nam wspinaczka. Ścianki wspinaczkowe oferują uprząż i podstawowy kurs bezpieczeństwa. Nie zrażajmy się więc dotychczasowym brakiem kontaktu z tym sportem. Również lęk wysokości nie powinien być problemem, możemy zacząć od wspinania się na kilka metrów. Ubierzmy się w lekki strój i tenisówki z miękką podeszwą. Należy też wspomnieć, że wspinaczka to wbrew pozorom sport zespołowy, uprawiany w parach. Jedna osoba się wspina, druga ją asekuruje..