Narty z gwiazdami

Chcesz otrzeć się na stoku o gwiazdy Hollywood, rodzinę królewską lub swojego ulubionego piosenkarza? Oto 10 kurortów narciarskich, w których masz na to duże szanse.

Gstaad: na stoku z Polańskim i Paris Hilton

Narciarska stolica Szwajcarii i miejsce o najwyższej w Europie liczbie gwiazd przypadających na metr kwadratowy. Dla wielu osobistości znanych śmiertelnikom głównie z telewizyjnych ekranów, czy okładek gazet pojawienie się w tym kurorcie wcale nie musi oznaczać od razu obowiązku jeżdżenia na nartach, czy desce.

Kogo można tu spotkać:

Paris Hilton
Julie Andrews
Roger Federer
Diana Ross
David Bowie
Roman Polański
Roger Moore
Bono
Arnold Schwarzenegger

justjared.buzznet.com justjared.buzznet.com fot. justjared.buzznet.com

Mammoth: Hollywood w wydaniu zimowym

Odległość od Fabryki Snów, czyli Hollywood ma znaczenie. Do Mammoth można dotrzeć po zaledwie czterech godzinach jazdy samochodem. Nic więc dziwnego, że największe gwiazdy urzędujące w LA często urządzają sobie krótkie wypady w góry Sierra Nevada. Na dodatek miejscowy ośrodek narciarski może się pochwalić aż 150 nartostradami, na których obecnie leży średnio ponad metr śniegu.

Kogo można tu spotkać:

Drew Barrymore
Brad Pitt
Angelina Jolie
Arnold Schwarzenegger

Książę William i Kate Middleton Książę William i Kate Middleton Książę William i Kate Middleton

Davos-Klosters: królewskie szusowanie

120 kilometrów tras o rożnym poziomie trudności robi wrażenie. Właśnie dlatego Davos-Klosters jest jednym z najpopularniejszych regionów narciarskich Szwajcarii. Od lat słabość do tego miejsca ma Książę Karol, który zaraził nią swoich synów: Williama i Harry'ego. Miejscowi mieszkańcy docenili królewskich narciarzy - kolejka linowa jeżdżąca od podstawy Klosters na górę Gotschnagrat jest nazywana na cześć papy Windsora, ''Książe Walii''.

Kogo można tu spotkać:

Książę Karol
Książę William
Książe Harry

Victoria Beckham,cdn.buzznet.com Victoria Beckham,cdn.buzznet.com Victoria Beckham,cdn.buzznet.com

Aspen: amerykańskie Zakopane

Myślisz narty w Stanach Zjednoczonych, mówisz: Aspen. Kurort w Kolorado jest stolicą amerykańskiego narciarstwa w wydaniu gwiazdorskim. Piękne stoki a w mieście butiki najdroższych i najpopularniejszych projektantów mody. To najlepszy lep na celebrytów.

Kogo można tu spotkać:

David Beckham i Victoria Beckham
Catherine Zeta Jones
Michelle Pfeiffer
Don Johnson
Kevin Costner
Antonio Banderas i Melanie Griffith
Mel Gibson
Jennifer Aniston
Will Smith
Kate Moss
Mariah Carey
Vince Vaughn
Jennifer Aniston
Oprah
Johnny Depp

A photo released by Harpo Productions Inc. show talk-show host Oprah Winfrey and actor Tom Cruise at Cruise's home in Telluride, Colo., on Friday, April 25, 2008, where Winfrey taped a one-on-one interview with Cruise for A photo released by Harpo Productions Inc. show talk-show host Oprah Winfrey and actor Tom Cruise at Cruise's home in Telluride, Colo., on Friday, April 25, 2008, where Winfrey taped a one-on-one interview with Cruise for "The Oprah Winfrey Show" airing on Friday, May 2, 2008. Then, on Monday, May 5, Cruise will join Winfrey at her Chicago studio to celebrate his 25 years in films since his breakout role in "Risky Business." (AP Photo/Harpo Productions, Inc Oprah i Tom Cruise, fot. AP/Supplied

Telluride: TomKat na nartach

Dawna mieścina górnicza w górach San Juan w Kolorado w latach 60. XX była miejscem uwielbianym przez hipisów. Od trzech dekad nie ma po nich śladu, a Telluride słynie z luksusów, w których pławią się na stokach i poza nimi gwiazdy kina, muzyki itp. Chcesz zobaczyć jak na nartach spisuje się najsłynniejszy scjentolog świata Tom Cruise? Największe szanse na zobaczenie tego na żywo masz w Telluride w górach San Juan w Kolorado. To tutaj znany aktor najczęściej zabiera swoją małżonkę Katie Holmes i córkę Suri na zimowy urlop.

Kogo można tu spotkać:

Tom Cruise i Katie Holmes
Oprah
Oliver Stone
Bob Dylan
Daryl Hannah
Jerry Seinfeld

justjared.buzznet.com justjared.buzznet.com justjared.buzznet.com

Whistler: igrzyska i znane twarze

Jedna z aren igrzysk olimpijskich w Vancouver. My kurort w Brytyjskiej Kolumbii zapamiętamy przede wszystkim dzięki dwóm srebrnym medalom olimpijskim Adama Małysza. Kanadyjczycy Polaka raczej nie kojarzą, bo gwiazd światowego formatu jak i tras narciarskich (jest ich ponad 200, z czego najdłuższa nartostrada liczy aż 11 km) mają tutaj pod dostatkiem.

Kogo można tu spotkać:

Hugh Jackman
Cameron Diaz
Eric Bana
Justin Timberlake
Seal i Heidi Klum
Tori Spelling
Zac Efron
Goldie Hawn
Kurt Russell
Susan Sarandon
Tim Robbins

Cortina d'Ampezzo, Włochy Cortina d'Ampezzo, Włochy

Cortina d'Ampezzo: przyczajony Clooney, ukryty Sting

To tutaj Roger Moore uciekał w słynnej narciarskiej scenie z filmu o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda ''Tylko dla twoich oczu'' (1981). Na co dzień słynni goście najsłynniejszego (i najdroższego) włoskiego kurortu narciarskiego uciekają raczej przez paparazzi i natrętnymi fanami. Choćby na stoki (101 tras o łącznej długości 120 kilometrów), gdzie twarz można schować za najmodniejszymi goglami.

Kogo można tu spotkać:

Sting
George Clooney
Brigitte Bardot

Vail, USA Vail, USA

Vail: numer jeden w USA

Według specjalistów bezsprzecznie numer jeden wśród ośrodków narciarskich w Stanach Zjednoczonych. Na terenie o powierzchni 21 km kwadratowych znajdziesz prawie 200 tras narciarskich. Samo miasto wzorowane jest na alpejskich wioskach narciarskich. Może dlatego na urlop do Vail udają się bogaci biznesmeni i politycy.

Kogo można tu spotkać:

Al Gore
Justin Timberlake

Tanner Hall Tanner Hall Fot. Mark Fisher/Red Bull Photofiles

Park City: festiwal zrobił swoje

Władze Park City powinny nadać honorowe obywatelstwo Robertowi Redfordowi. Gdyby nie on a raczej organizowany przez niego festiwal filmowy w Sundance byłby tylko zwykłą narciarską mieściną w stanie Utah.

Kogo można tu spotkać:

Katherine Heigl
Tanner Hall
Terry O'Quinn

Chamonix Chamonix Fot. Barbara Suchy

Chamonix: kryjówka tygrysa

To między innymi tutaj zaszył się po wybuchu seks skandalu Tiger Woods. Podobnie jak ratowanie małżeństwa nie bardzo mu się to chowanie udało. Najsłynniejszy golfista/seksoholik (niewłaściwe skreślić) świata miał za to gdzie poszaleć na nartach. W Chamonix jest 150 kilometrów tras narciarskich.

Kogo można tu spotkać:

Tiger Woods
Kylie Minogue

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA