Nagrody ISPO: snowboardowy sprzęt na ''piątkę''

Buty K2 UFO, bluza Thirtytwo Reppin i kask TSG Arctic Kraken - te produkty snowboardowe zyskały uznanie specjalistów przy okazji Międzynarodowych Targów Sprzętu i Mody Sportowej 2011 (ISPO 2011) w Monachium.
Buty K2 UFO Buty K2 UFO Buty K2 UFO, fot. ispo.com

Buty snowboardowe K2 UFO

Zastosowana w najnowszych butach marki K2 technologia Endo to nowa jakość w produkcji obuwia snowboardowego. Szkielet buta jest wykonany z uretanu, który wpływa na jego stopień twardości. Zastosowanie takiego endoszkieletu eliminuje użycie innych dodatkowych materiałów. Użycie jednolitego uretanowego rdzenia zapewnia dłuższą żywotność a przede wszystkim stałą twardość (flex) buta.''Dotychczas jednym z głównych problemów obuwia snowboardowego była utrata twardości wynikająca z eksploatacji. Dzięki zastosowaniu technologii Endo w butach K2 UFO ten problem wydaje się przechodzić do przeszłości'' - napisało jury konkursu w uzasadnieniu swojego werdyktu.

Bluza Thirtytwo Reppin Bluza Thirtytwo Reppin Bluza Thirtytwo Reppin, fot. ispo.com

Bluza z kapturem Thirtytwo Reppin

Co w niej takiego specjalnego? Technologia Sti Repel Technology firmy Sole. W telegraficznym skrócie, to materiał, który skutecznie opiera się wszystkim płynom. Specjalne włókna i powlekana powierzchnia bluzy wyróżniają się tym, że każda ciecz po nich spływa nie zostawiając plam. To z kolei powoduje, że ''kangurka'' jest ''eko'', bo nie wymaga częstego prania.

Kask TSG Arctic Kraken Kask TSG Arctic Kraken TSG Arctic Kraken, fot. ispo.com

Kask Arctic Kraken TSG

Nowatorskie rozwiązanie w konstrukcji nagrodzonego kasku zapewnia większy komfort i co najważniejsze, bezpieczeństwo. Wewnętrzna część skorupy Krakena została wykonana aż z ośmiu piankowych elementów połączonych elastycznym materiałem, które zapewniają doskonałe dopasowanie do kształtu głowy każdego użytkownika. To zdecydowanie zwiększa także stopień bezpieczeństwa, bo w przypadku uderzenia jego energia jest bardziej równomiernie rozprowadzana po powierzchni kasku.

Nagrodzony kask można już znaleźć w sklepach. Kosztuje ok. 350 zł. Pozostałe dwa nagrodzone produkty trafią do sprzedaży razem z kolekcją sprzętu i odzieży snowboardowej na sezon 2011/2012, czyli w drugiej połowie tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA