Nie taka zima zła

To ma być zima stulecia. No, może dekady... W najgorszym wypadku na pewno zima roku. Tak czy inaczej, trzeba być przygotowanym. Zwłaszcza na zjazdowych stokach. Producenci odzieży narciarskiej już są gotowi.

Kurtka Rossignol Gran Turismo Kurtka Rossignol Gran Turismo Fot. materiały producenta

Kurtka Rossignol Gran Turismo

Stylistycznie - powrót do przeszłości, bo Gran Tourismo przypomina odzież narciarską z lat 50. poprzedniego wieku. Technologicznie - krok w przód, bo kurtka Rossignola bazuje na inteligentnej membranie 20 000 Flex. Jest jak szyszka - dopasowuje się do temperatury. Jeśli jest zimno, molekuły membrany zamykają się, pozwalając nam się ogrzać. Kiedy robi się ciepło, molekuły się otwierają i kurtka ma lepszą wentylację. Na dodatek dzięki specjalnemu polimerowi całość się nie gniecie.

 

Cena: 2400 zł

Rękawice Arc'teryx Alpha SV Rękawice Arc'teryx Alpha SV

Rękawice Arc'teryx Alpha SV

Ciepło, sucho i bardzo wygodnie. Wodoszczelność i wysoką oddychalność zapewnia membrana Gore-Tex Pro Shell. Komfort to zasługa technologii Tri-Dex - każdy palec wykonano z miękkiej i wytrzymałej skóry Lezanova, uwzględniając naturalny kształt palców dłoni. Na dodatek wewnętrzna - wyjmowana - rękawiczka jest zrobiona z materiału Polartec Wind Pro, czyli tzw. superoddychającego polaru.

 

Cena: 949 zł

Skarpety kompresyjne CEP Skarpety kompresyjne CEP

Skarpety kompresyjne CEP

Od niedawna używają ich biegacze, przyszedł czas na narciarzy. Skarpety kompresyjne CEP nie tylko chronią przed zimnem, otarciami i pęcherzami, ale przede wszystkim pomagają w uprawianiu sportu. Jak? Technologia kompresji Medi Ultimate poprawia ukrwienie mięśni łydki. To oznacza większą wytrzymałość, wydajność i zwiększoną regenerację. Skarpety trzeba jednak właściwie dobrać, nie tylko na podstawie rozmiaru stopy, ale - co równie ważne - obwodu łydki w jej najszerszym miejscu.

 

Cena: 179 zł

Spodnie Columbia Wildcard SoftShell Spodnie Columbia Wildcard SoftShell

Spodnie Columbia Wildcard SoftShell

Columbia walczy z zimnem technologią Omni-Heat Thermal Insulated. Miękka ekologiczna ocieplina o najwyższych parametrach termoizolacyjnych przyspiesza rozgrzewanie się i zapewnia utrzymanie temperatury. Na dodatek jest lekka, więc i spodnie nie ważą zbyt wiele. Inteligentna membrana Omni-Tech oddycha i chroni przed wodą.

 

Cena: 749 zł

Bielizna termiczna Spyder X-Static Compression Bielizna termiczna Spyder X-Static Compression

Bielizna termiczna Spyder X-Static Compression

Srebro dobre nie tylko na wampiry, ale i na zimno.

 

To właśnie ten kruszec jest podstawą włókna X-Static wykorzystanego w bieliźnie termicznej Spyder. Srebro, jeden z najlepszych przewodników, idealnie rozprowadza nasze naturalne ciepło po całym ciele. Na dodatek jest doskonałym środkiem antybakteryjnym ? można więc zapomnieć o przykrym zapachu.

 

Cena: koszulka 299 zł, kalesony 299 zł

 

 

Wybór i opracowanie: Marcin Kozera

Zdjęcia: Małgorzata Kończycka, materiały prasowe (montaż)

Czytaj też na Logo24:

 

 

Koniec z piersiówkami, których nie możemy znaleźć pod rozlicznymi warstwami naszego narciarskiego stroju. Kup kijki Coldpole, a już nigdy nie będziesz się obawiał, że nie zdążysz golnąć w czasie jazdy na wyciągu czy stojąc w kolejce do niego.

Narty w Alpach? Ech, to już klasyka. Zmień scenariusz i zalicz zjazd inną trasą. Poszusuj po tureckich zboczach niczym Radosław Majdan albo przeproś się z czeskimi sąsiadami jak Magda Schejbal, a za Marcinem Prokopem leć z deską do Kolorado.

Na ekranie tych gogli zobaczysz wszelkie statystyki związane z twoją jazdą. Zamów już teraz, by zaszpanować Recon-Zeal Transcend w następnym sezonie.

Połączenie deskorolki z poduszkowcem, które znamy z "Powrotu do przyszłości 2", to wciąż najfajniejsza wariacja na temat deskorolki, jaką można sobie wyobrazić.

Copyright © Agora SA